Reklam

Yelkenli İle Marmaris Tatili Yapmanın Tadına Doyamayacaksınız

Baharın gelişi ile birlikte ısınan havalar herkesin içinde bir an önce tatile çıkma isteğini uynadırıyor ve Türkiye’de yaşayanlar olarak bizler bu konuda çok şanslıyız zira ülkemizin dört bir yanı cennet tadındaki tatil merkezleri ile dolu. Dünyanın her yerinde tanınan ve özellikle de yaz aylarında on binlerin akın ettiği bir tatil destinasyonu konumunda. Türkiye’nin insanları kendine bu kadar çok çekmesinin en önemli sebeplerinden biri tabi ki bir deniz ülkesi olması. Üç yanı denizlerle çevrili olan ülkemizin hem Ege Denizi’ne hem de Akdeniz’e yani dünyanın en güzel iklime sahip, doğal güzellikleri ile baş döndüren iki denizine kıyısı olması. Bu da beraberinde Türkiye’nin aynı zamanda bir yat turizmi rotası olmasını getiriyor. Yani yat turizmi denilince de akla gelen ilk yerlerden biri Türkiye ve geçmişte yüksek maliyetli oluşu sebebiyle daha çok yabancı turistlerin tercih ettiği yat turizmi son yıllarda fiyatların son derece makul düzeylere inmiş olması sayesinde artık yerli turistlerin de ilk tercihlerinden biri haline gelmiş durumda. Yani, baharın gelişi ve yazın yaklaşması ile birlikte siz de tatile çıkmak için sabırsızlanmaya ve tatil planları yapmaya başladıysanız her zamanki klasik tatiller yerine tekne kiralayarak ülkemizin muhteşem kıyılarında hayatınızın en keyifli tatilini yaşayabilir ve evinize yalnızca dinlenmiş olarak değil birbirinden keyifli anılar biriktirmiş olarak dönmenin ayrıcalığını tadabilirsiniz.

Yelkenli İle Marmaris Tatili Yapmanın Tadına Doyamayacaksınız
Yelkenli İle Marmaris Tatili Yapmanın Tadına Doyamayacaksınız

Kim yelkenli ile maviliklerde kaybolmak istemez ki?

Deniz ve tatil kelimelerini bir arada duyan hemen herkesin gözünün önüne gelen ilk imge yeklenlilerdir, denize en çok yakışan görüntü olan yelkenliler aynı zamanda yat turizminin de gözdesi durumundalar.

Yelkenli kiralama son yıllarda gittikçe daha fazla kişinin tatil planlarının odak noktasına kuruluyor ve her yıl binlerce kişi yelkenliler ile farklı rotalarda gezerek yaz mevsiminin, Ege’nin ve Akdeniz’in, buralardaki inanılmaz güzellikteki koyların tadını çıkartıyor. Her bütçeye hitap eden farklı büyüklüklerdeki ve özelliklerdeki yelkenliler bir yaz rüyasından beklenileni fazlasıyla sunuyorlar ve belki de bu nedenle her geçen gün daha fazla kişi yelkenli ile yapılan tatillerin müdavimi haline geliyor. Kalabalık gruplar için kamara sayısı çok olanları, iki kişilik tatiller içinse daha mitevazı yelkenlileri tercih ederek tatilin maliyetini çok daha makul düzeyde tutabilmek de mümkün.

Marmaris’in tadını yat kiralayarak çıkartın

Türkiye’nin yaz tatilleri konusunda en popüler noktalarından biri Muğla’nın hem Akdeniz’e hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan muhteşem ilçesi Marmaris. Akdeniz ve Ege’nin harmanlandığı bu güzel ilçenin tadını gerçekten çıkartmanın yoluysa tabi ki yat kiralamaktan geçiyor. Zira ilçenin daha çok Ege’de olmak üzere her iki denizde de birbirinden güzel onlarca koyu bulunuyor ve bu koyları gezmek, her koyda dilediğinizce zaman geçirebilmek çin en doğru seçenek yat kiralamak.

Marmaris yat kiralamak için kesinlikle en uygun yerlerden biri zira burada her bütçeye ve gereksşinime uygun onlarca kiralık yat alternatifi bulabilmek mümkün. Ayrıca eğer yat ile tatil yapılacaksa Türkiye’nin en güzel ve ünlü koylarının birçoğunun bulunduğu bir yer olması sebebiyle de ilk tercihlerden biri olmayı hak ediyor Marmaris. Denizin ormanlar ile buluştuğu, doğal güzelliğini el değmemiş denilebilecek kadar iyi korumuş Marmaris koylarında inanılmaz derecede zevkli ve keyifli bir tatil geçirmek için yapmanız gereken tek şey bir yat seçip kiralamak ve geceleri deniz kokusuyla uyuyup sabahları güne dalga sesleri ile başlamanın tadını çıkartmak. İnanın ki bu tatil daha önce yaptıklarınıza hiç benzemeyecek ve belki de hayatınızın en unutulmaz tatili olarak anılarızda yer edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku