Yalova – Mesire Yerleri

Yalova doğal güzellikleri ve şifalı suları ile ziyaretçilerin beğenisini kazanmış bir ilimizdir. Tüm bu güzelliklere sahip olması ve İstanbul’a yakın olması dolayısıyla bölgeye çok ziyaretçi çekmektedir. Yalova’ya günübirlik bir gezi yapabileceğiniz gibi tüm bu güzelliklerin içersinde biraz daha fazla kalabilmek için kamp da yapabilirsiniz. Yalova’da bulunan mesire yerlerinin bazıları hem ağaçlarla kaplı olup hem de deniz manzarası ile ziyaretçileri büyülemektedir. Hafta sonunuzu stresten uzak sakin ve doğayla baş başa geçirmek isterseniz Yalova’yı seçebilirsiniz. Nereye gideceğinize karar verirken zorlanacaksınız çünkü seçenek çok ve hepsi ayrı bir güzelliğe sahip. En iyisi siz sırayla hepsine gidin ve kendiniz değerlendirin hangisinin daha güzel olduğuna.

Yalova - Mesire Yerleri

Yalova Kent Ormanı

Kent Ormanı
2005 yılında düzenlenmiş ve halkın kullanımına açılmış olup Yalova’ya uzaklığı 29 km dir. Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırları içersindedir. Kent Ormanı Çınarcık İlçesi, Teşvikiye Beldesi, Erikli Yaylasında bulunmaktadır. Kent Ormanı 95 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Kent Ormanı içersinde 2 km lik yürüyüş patikası, şelaleler, çocuk oyun alanları, spor alanları, piknik alanları, asma köprü, seyir terasları, tuvalet ve çeşme bulunmaktadır. Bu mesire yerinde Erikli Şelaleleri, çeşitli ağaç türleriyle bezenmiş ağaçlık alanlar ve kuş sesleri arasında huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz. Tüm doğal güzelliklerin bir arada bulunduğu eşsiz bir mekan burası.

Kent Orman’a giriş ücretsiz olup ateş yakılması yasaktır. Mangal yakıp piknik yapmak isteyenler için, Kent Orman’ın yakınında şahıslara ait yerler bulunmaktadır orada mangal yakıp piknik yapılabilir. Kent Orman’ın bulunduğu alanda meşe, kayın, karaçam, kestane, gürgen, ıhlamur ve daha birçok çeşit ağaç bulunmaktadır. Bu ormanlık alandaki bol oksijen stresten arınmanızı ve dinlemenizi sağlayacaktır.

Bu alanda bulunan hayvan ve kuş türleri arasında yaban domuzu, tavşan, kaplumbağa, sincap, tilki, ağaçkakan, çulluk sayılabilir.

Yalova - Mesire Yerleri

Höyük Tepe
Sugören Köyü ile Sermayecik Köyleri arasında bulunan Höyük Tepe Fotoğraf ve doğa tutkunlarının çok beğendiği yerlerdendir

Hasan Baba Mesire Yeri
Termal ve Çınarcık ilçeleri arasında bulunmaktadır. Çınarcık sırtlarında bulunan Hasan Baba mesire yeri geniş bir alana yayılmıştır. Çeşitli ağaç türlerinin bulunduğu piknik alanında doğal güzellikler ve deniz manzarası eşliğinde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Bu mesire yerinde doğal ortamda geyik koruma alanı bulunmaktadır. Hasan Baba mesire yerinde restoran bulunmaktadır. Doğal güzellikleri fotoğraf tutkunları için vazgeçilmez güzellikler sunmaktadır.

Yalova İstihkam Tepesi

İstihkam Tepesi
Kirazlı ve Elmalık köylerine 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Elmalık Ovası ve Marmara Denizi manzarasına sahip bir mesire yeridir. Yamaç paraşütü ve piknik alanı olarak düzenlenmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin kamp ve piknik yapabileceği doğa ve fotoğraf tutkunları için çok güzel bir mesire yeridir

Kapılı Çınar
İldeki en bol akarsu, gür orman, doğa yürüyüşü parkurları, mağaraları, alabalık üretim tesisleri Kapılı Çınar mesire alanındadır. Alabalık üretim tesislerine 800 metre uzaklıkta Kurtköy Kapılı Çınar mesire yeri bulunmaktadır. Harika doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Doğal güzellikler arasında dingin, huzurlu bir gün geçirebilirsiniz

Geyikdere – Çamlık
Geyikdere Altınova’nın yüksek tepelerinde yer almaktadır. Çam ormanlarıyla kaplı olup bölgenin en güzel manzarasına sahiptir. Mis gibi çam kokusu, müthiş İzmit Körfezi manzarası ve kuş sesler arasında unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Ormanlık piknik alanı ile günübirlik gidebileceğiniz harika doğal güzelliklere sahip bir yer burası.