Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Yalıçiftlik Bodrum’dan 20 dakika uzaklıktadır. Yol boyunca çam ormanları arasından gidilmektedir, yol virajlı ve dardır.

Kendi aracınızla gitmek isterseniz Bodrum’a gelişte Torba kavşağından sola giden yolda Yalıçiftlik, Kızılağaç köyü tabelası bulunmaktadır. Bu yoldan devam ederek yol boyu bulunan tabelaları takip ederek çam ağaçları arasından sahile ulaşabilirsiniz.

Gökova Körfezi’nin girişinde bulunan çakıllı bir sahili vardır ve kıyının doğu kısmı kumluktur. Kalabalıktan uzakta güneşlenmek ve denize girmek isterseniz biraz ilerde bulunan kayalıklara gidebilirsiniz.

Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Bodrum’un belki de en güzel denizi bu bölgede bulunan koylardadır. Özellikle mavi tur tekneleri ve yatlar burada bulunan küçük koylara gelmektedirler.

Yalıçiftliğe giderken Mumcular’a zeytinyağı almak için uğramalısınız.

Yalıçiftlik’ten dört kilometre sonra ise Çiftlikköy’e ulaşılmaktadır. Bu köy tarımla uğraşılmaktadır. Ayrıca ormanda bulunan kovanlardan çam balı toplanmakta ve bahçelerde incir ağaçları bulunmaktadır.

Bodrum yarımadasında çiftlik yaşamı bu köyde devam etmektedir. Taştan yapılmış çiftlik evler tepenin eteklerine yapılmıştır.

Çiftlik Köyü denizden içerde kalmaktadır fakat sahilde restoranlar bulunmaktadır.

Çiftlik çok sayıda mahalleden oluşan büyük bir beldedir. Yazlık evlerin yapılmasıyla bölgede turizm gelişmektedir. Çiftlik köyüne giderken yol boyunca incir, badem, zeytin ve keçiboynuzu ağaçları bulunmaktadır.

Günübirlik gezi için bu güzel koylara gidebilir muhteşem denizi ve doğasında güzel bir gün geçirebilirsiniz. Kargıcık bükü ve Pabuç koyunda bulunan nitelikli otel ve tatil köylerinde konaklama imkanı da bulunmaktadır.

comments title

  1. Yalıçiflik bu yıl tatilde gitmeyi düşündüğüm seçeneklerden biri bakalım henüz karar vermedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku