Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Yalıçiftlik Bodrum’dan 20 dakika uzaklıktadır. Yol boyunca çam ormanları arasından gidilmektedir, yol virajlı ve dardır.

Kendi aracınızla gitmek isterseniz Bodrum’a gelişte Torba kavşağından sola giden yolda Yalıçiftlik, Kızılağaç köyü tabelası bulunmaktadır. Bu yoldan devam ederek yol boyu bulunan tabelaları takip ederek çam ağaçları arasından sahile ulaşabilirsiniz.

Gökova Körfezi’nin girişinde bulunan çakıllı bir sahili vardır ve kıyının doğu kısmı kumluktur. Kalabalıktan uzakta güneşlenmek ve denize girmek isterseniz biraz ilerde bulunan kayalıklara gidebilirsiniz.

Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Bodrum’un belki de en güzel denizi bu bölgede bulunan koylardadır. Özellikle mavi tur tekneleri ve yatlar burada bulunan küçük koylara gelmektedirler.

Yalıçiftliğe giderken Mumcular’a zeytinyağı almak için uğramalısınız.

Yalıçiftlik’ten dört kilometre sonra ise Çiftlikköy’e ulaşılmaktadır. Bu köy tarımla uğraşılmaktadır. Ayrıca ormanda bulunan kovanlardan çam balı toplanmakta ve bahçelerde incir ağaçları bulunmaktadır.

Bodrum yarımadasında çiftlik yaşamı bu köyde devam etmektedir. Taştan yapılmış çiftlik evler tepenin eteklerine yapılmıştır.

Çiftlik Köyü denizden içerde kalmaktadır fakat sahilde restoranlar bulunmaktadır.

Çiftlik çok sayıda mahalleden oluşan büyük bir beldedir. Yazlık evlerin yapılmasıyla bölgede turizm gelişmektedir. Çiftlik köyüne giderken yol boyunca incir, badem, zeytin ve keçiboynuzu ağaçları bulunmaktadır.

Günübirlik gezi için bu güzel koylara gidebilir muhteşem denizi ve doğasında güzel bir gün geçirebilirsiniz. Kargıcık bükü ve Pabuç koyunda bulunan nitelikli otel ve tatil köylerinde konaklama imkanı da bulunmaktadır.