Araç kiralamak artık bir lüks değil ihtiyaç oldu. Ucuz Araç kiralamak sıkıntılı bir iş olarak gözüksede aslında güvenilir firmalardan araç kiralarsa hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Fakat bazı oto kiralama firmalarının fiyatlarının çok düşük olması cezbedebiliyor, denemek istiyoruz. Fakat daha sonra başımıza farklı işler açabiliyor.

Havalimanları içinde ki büyük markalar ve havalimanı çevresinde yer alan firmalar arasında araştırmalar yaptık. En uygun ve hesaplı rent a car firması havalimanı içinde ve çevresinde. En ucuzu hangisi onu nasıl bulacağız peki ? Bir çok operatör şirketi ve banka sürekli araç kiralama kampanyası duyurmakta fakat bunlar sizin işinize yarar mı bilmiyorum, açıkcası benim hiç işime yarayan bir kampanya çıkmadı. Çünkü zaten araca ihtiyacımız olmayacağı dönemlerde kampanya yapıyorlar.

Ucuz Araç Kiralama

Araca ihtiyacımız olduğu dönemler genellikle yaz ayları, rent a car firmalarının sitelerini gezdik ve hepsinde şunu gördük. Tüm firmaların sitelerinde hep bir bölümünde şu yazılar yazmakta “indirimli fiyatlar”, “hesaplı ve ucuz kiralama”, “%20 indirim”, “rent a car kampanyası”. Hangisi doğru diye fiyatları analiz ettik, ama açıkcası biz bir şey anlamadık. Çünkü hepsinde farklı ibareler olsa da fiyatlar pahalı ve değişen bir şey yok. Sözde indirim yani.

Daha sonra bu firmaların pazarlarını inceledik, bir çok online araç kiralama sitesinde araçları listeleniyor. Ve çok daha uygun ve ucuz fiyatlara! Bu fırsat siteleri dünya’da onlarca Türkiye’de yok denecek kadar az.

Firmalar üzerinden fiyat araştırmasına devam ettik, ve hiç bir sitede görmediğimiz akıllı fırsatları gözlemledik. Daha sonra bu şekilde çalışan diğer siteleri ziyaret ettik fakat hiç bir site bu kadar detayları paylaşmıyor diyebiliriz.

  • Bazı sitelerde aracın yakıtı gösterilmiyor
  • Bazı sitelerde aracın hangi firmadan geleceği ve şube adresi gösterilmiyor
  • Bazı sitelerde araç fiyatı online sorgulanıyor ve bir süre sonra tekrar gelince sürekli fiyatı değişiyor.
  • Kimi sitede de indirim, fırsat gösteriyor ama rent a car firmasının sitesine gidince, rent a car firmasının sitesi daha uygun oluyor.
  • Her arabanın ayrı kiralama koşulu mevcut, hepsinin kiralama şartları için sayfalarca yazı okuyorsun.

Açıkcası her site’nin farklı farklı avantaj ve dezavantajı var. Ama bazılarında istenilen tüm özellikler belirtilmiş ve sıkça sorulan sorular bölümü oldukça geniş.

Akıllı Fırsatlar!

Akıllı fırsatlar adını verdikleri bu işlemde, aradığınız tarihlere yakın fiyatları analiz ederek size en uygun teklifleri sunuyor. Yani alttaki gibi, 1 temmuz 12 temmuz için İstanbul Atatürk Havalimanı’nda arama yapınca karşıma çıkardığı teklif aşağıdaki gibi.

Her rent a car firmasının sezon fiyatları mevcut. Her sezon da da kiralama gününe göre değişen araç fiyatları mevcut. Sezon başı, sezon sonu, aylık, haftalık derken en uygun şekilde karşımıza teklif çıkartıyor.

Uygun Fiyatli Araç Kiralama

Ayrıca her arabanın altında sezon fiyatları mevcut, bu sayede bu arabanın hangi tarihte kaç para olduğu gözüküyor, kiralama gününüz esnek ise kiralama tarihlerinizi ona göre değiştirerek daha ucuz araç kiralama imkanını sahip olabilirsiniz.

Tüm türkiye havalimanlarında araç kiralayabilirsiniz. Fiyat karşılaştırmak için birebir!