Uludağ Kayak Merkezi Gezisi

Uludağ yakın zamana kadar ülkemizdeki tek kış sporları merkeziydi. Günümüzde de birçok kayak merkezi olmasına rağmen kış sporları denince akla ilk gelen kayak merkezidir. Aileler çocukları ile güzel bir yarıyıl tatili geçirmek için Uludağ’ı tercih etmektedirler.

Uludağ’da kayak, snowboard, big foot, kar motosikleti ve buz pateni aktiviteleri yapılabilmektedir. Uludağ’da kayak mevsimi Aralık-Nisan ayları arasındadır ve bu süre suni karlama yapılarak uzatılabilmektedir. Mevsim başında tozlu kar mevsim sonunda ise ıslak kar özelliği göstermektedir. Dağdaki pistlerin toplam uzunluğu 25 km.yi bulmaktadır. Alp ve Kuzey Disiplini ile Helikopterli Kayak ve Tur Kayağı uygulamalarına uygundur. Kayak merkezinde 8 telesiyej ve 7 teleski hizmet vermektedir.

Uludağ Kayak Merkezi Gezisi

Uludağ’da konaklama için seçenek çok fazla. 15 özel sektöre ait 12 kamu kuruluşuna ait 27 otel bulunmaktadır. Özellikle kışın hafta sonu, yılbaşı ve okulların yarıyıl tatillerinde otellerde erken rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Yılbaşını Uludağ’da geçirmek tüm yılınızı güzel geçirmenizi sağlayacaktır.

Kayak malzemesi olmayanlar kayak malzemesi kiralayabilir, ders almak isteyenlerde özel ders alabilirler.

Uludağ Milli parkına hem teleferikle hem de karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Bursa’ya 36 km uzaklıktadır. Uludağ yolu şehir merkezinden Milli Parkın girişine kadar 22 km. Milli Park ile Oteller Bölgesi arası ise12 km.dir. Kış aylarında günün her saatinde Bursa kent merkezinden (Tophane Eski Garajlar) minibüs bulunabilir.