Turunç – Marmaris

Doğa tüm güzelliklerini sergilemekte Turunç’ta. Yılın yedi ayı denize girilebilmekte deniz suyu sıcaklığı 15 derecenin altına düşmemektedir. Yazın en sıcak günlerde dahi gün boyu esen tatlı esinti sıcaktan bunalmanızı engelliyor.

Güney Ege sularının Akdeniz’e kavuştuğu yerde bulunan Turunç Bozburun yarımadasının en güzel koylarından biridir. Turunç’un deniz suyu Akdeniz’in sıcak sularını taşıyan bir turizm cennetidir.

Turunç sahili 500 metre uzunluğunda olup mavi bayrak ödüllüdür.

Turunç Tatil ve Gezi Rehberi

Turunç’un Marmaris’e uzaklığı 20 km olup karadan ve denizden teknelerle ulaşabilirsiniz. Turunç yolu muhteşem bir manzaraya sahip bu yolda orman ve denizi bir arada görebilirsiniz. Marmaris’ten yarım saatlik bir yolculuk sonunda Turunç’a ulaşabilirsiniz. Bölgede çok sayıda meyve ve turunç ağaçları bulunmaktadır.

Turunç’ta her bütçeye uygun konaklama seçenekleri var. Pansiyondan, otele kadar tüm seçenekler ile ucuz tatil imkanı bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz bir çok dükkan da bulunmaktadır.

Turunç’tan Marmaris ve İçmeler’e sürekli ulaşım bulunmakta. İsterseniz kooperatif tekneleri ile denizden isterseniz de kooperatif dolmuşları ile karayolundan ulaşım sağlanmaktadır.

Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç mavi tur teknelerinin ve yatların uğrak yeridir. Sahilinde demirleyen yerli ve yabancı birçok tekne bulunmaktadır.

Turunç’ta deniz keyfi yapabilirisiniz onun dışında çam ormanları ile kaplı olan tepelerinde doğa yürüyüşü yapmak çok dinlendirici ve huzur verici. Palamut tepesi denilen bölge doğa yürüyüşü için ideal ve manzarası çok güzel. Turunç’ta Jeep Safari turları da çok popüler.

Turunç’a bir saatlik bir yürüme mesafesinde olan Amos Antik Kenti önemli gezilip görülecek yerlerden. Bir saatlik bir doğa yürüyüşü ile hem spor yapmış olursunuz hem da tarihi yerleri görürsünüz.

Dalış sporu da yapabilirsiniz. Su çok berrak ve sualtı ortamı çok güzeldir. Sualtı mağaraları ve kayalık alanların çok olması Turunç’u dalış için popüler dalış noktası yapmaktadır.

Turunç sahilinde su sporları hizmeti veren tesislerde bulunmaktadır. Bu tesislerden her türlü donanım kiralayabileceğiniz gibi eğitim de alabilirsiniz.

Turunç’tan çevre koy ve plajlara tekne turları düzenlenmektedir. Ayrıca Dalyan ve İztuzu Plajı’na da günübirlik tekne turları düzenlenmektedir