Torba Bodrum merkeze en yakın koylardan biridir. Eskiden dar bir yolu olan küçük bir koyken günümüzde devre mülklerin ve büyük otellerin yer aldığı gelişmiş bir koydur. Torba Bodrum’un tatil için uygun, yeşillikler içersindeki ender koylarındandır.

Torba Bodrum Yarımadası‘nın en kuzeydoğu ucunda yer almaktadır ve korunmalı bir koydur. Kapalı bir koy olmasından dolayı rüzgarın en sert estiği günde dahi deniz dalgalanmamaktadır.

Bodrum’a ulaşımın kolay olması, sakin ve huzurlu olmasından dolayı tercih edilmektedir. Uzun ve çamlar arasında bir sahile sahiptir. Sahil boyunca pansiyon ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca Torba plajında güneşlenme iskeleleri bulunmaktadır.

Torba yatçıların uğrak yerlerinden olup sakin bir barınaktır. Balıkçılık yapan yerli halk yakaladıkları deniz ürünlerini Torba iskelesinden boşaltmaktadırlar.

Torba – Bodrum Tatil Rehberi

Torba iskelesinden her gün feribotlar Didim’e gitmektedir. Feribotla Güllük Körfezinden karşıya geçerek Didim’e giderken muhteşem Apollo Tapınağı’nı da izleyebilirsiniz.

Torba’da bulunan tek tarihi eser 4-5 yy ait olduğu tahmin edilen bir manastırdır.

Feribot iskelesi ile yat limanı arasındaki sahil boyunca denize girilmektedir. Sahil boyunca büyük tatil köyü, güzel küçük oteller ve restoranlar bulunmaktadır.

Hiç rüzgardan etkilenmeyen dalgasız denizi sığ ve çok temizdir. Sakin ve huzurlu bir ortamda tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri koylardandır. Gündüz muhteşem denize girebilir sakin bir gün geçirebilirsiniz. Akşam ise Bodrum’a ulaşımın kolay olmasından dolayı Bodrum’un hareketli gece hayatını yaşayabilirsiniz.

Torba’da muhteşem bir manzaraya karşı, deniz ürünlerinden ve zeytinyağlı Ege yemeklerinden oluşmuş mükemmel bir akşam yemeği bütün kış yorgunluğunuzu atmaya yardımcı olacaktır.

Bodrum Torba’ya Nasıl Gidilir

Bodrum Milas Havaalanı Torba arası yaklaşık 30 Km dir. Bodrum merkezden Torba’ya 5 kilometredir ve minibüsle ulaşım imkanı vardır.