Torba – Bodrum Tatil Rehberi

Torba Bodrum merkeze en yakın koylardan biridir. Eskiden dar bir yolu olan küçük bir koyken günümüzde devre mülklerin ve büyük otellerin yer aldığı gelişmiş bir koydur. Torba Bodrum’un tatil için uygun, yeşillikler içersindeki ender koylarındandır.

Torba Bodrum Yarımadası‘nın en kuzeydoğu ucunda yer almaktadır ve korunmalı bir koydur. Kapalı bir koy olmasından dolayı rüzgarın en sert estiği günde dahi deniz dalgalanmamaktadır.

Bodrum’a ulaşımın kolay olması, sakin ve huzurlu olmasından dolayı tercih edilmektedir. Uzun ve çamlar arasında bir sahile sahiptir. Sahil boyunca pansiyon ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca Torba plajında güneşlenme iskeleleri bulunmaktadır.

Torba yatçıların uğrak yerlerinden olup sakin bir barınaktır. Balıkçılık yapan yerli halk yakaladıkları deniz ürünlerini Torba iskelesinden boşaltmaktadırlar.

Torba – Bodrum Tatil Rehberi

Torba iskelesinden her gün feribotlar Didim’e gitmektedir. Feribotla Güllük Körfezinden karşıya geçerek Didim’e giderken muhteşem Apollo Tapınağı’nı da izleyebilirsiniz.

Torba’da bulunan tek tarihi eser 4-5 yy ait olduğu tahmin edilen bir manastırdır.

Feribot iskelesi ile yat limanı arasındaki sahil boyunca denize girilmektedir. Sahil boyunca büyük tatil köyü, güzel küçük oteller ve restoranlar bulunmaktadır.

Hiç rüzgardan etkilenmeyen dalgasız denizi sığ ve çok temizdir. Sakin ve huzurlu bir ortamda tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri koylardandır. Gündüz muhteşem denize girebilir sakin bir gün geçirebilirsiniz. Akşam ise Bodrum’a ulaşımın kolay olmasından dolayı Bodrum’un hareketli gece hayatını yaşayabilirsiniz.

Torba’da muhteşem bir manzaraya karşı, deniz ürünlerinden ve zeytinyağlı Ege yemeklerinden oluşmuş mükemmel bir akşam yemeği bütün kış yorgunluğunuzu atmaya yardımcı olacaktır.

Bodrum Torba’ya Nasıl Gidilir

Bodrum Milas Havaalanı Torba arası yaklaşık 30 Km dir. Bodrum merkezden Torba’ya 5 kilometredir ve minibüsle ulaşım imkanı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku