Sarıgerme son yıllarda modern konaklama tesislerinin hizmete girmesi ile popülerliği artan bir tatil beldesi. Çok ince altın sarısı kumsalında güneşlene bilir masmavi denizinde yüzebilirsiniz. Denizden sonra ise çam ağaçları altında sakin bir gün geçirebilirsiniz.

Sarıgerme’de yılın yedi ayı mavi bayraklı denizine girebilirsiniz. Sarıgerme sahilinin en güzel özelliği kumsalında beton yapıyla karşılaşmıyorsunuz.

Sarıgerme – Ortaca – Muğla

Osmaniye Köyü’nün sahilinin adı Sarıgerme. Köy sahilden 850 metre içerdedir. Sarıgerme kumsalının uzunluğu 7 km olup denizi sığ ve açıkta Baba Adası bulunmakta. Özellikle çocuklu aileler için sığ deniz bulunmaz bir güzellik. Sahili çok temiz olup şezlong, şemsiye ve kabinler bulunmaktadır. Sıcaktan bunalınca soğuk içeceğinizi alıp çam ağaçları altında serinleyip dinlenebilirsiniz.

Sarıgerme Gezi Rehberi

Sarıgerme Gezi Rehberi

Kilometrelerce uzunluktaki altın sarısı kumsalda yapacağınız yürüyüşle tüm stresinizden arınabilirsiniz. Denizde ve kumsalda en ufak bir çakıl veya taş bulunmamakta. Bu eşsiz doğal güzellik içersinde bulunmalı ve çam ağaçlarının kokusunu solumalısınız. Sarıgerme mutlaka gezilip görülmesi gereken bir turizm cenneti adeta.

Sarıgerme sahili açıklarında bulunan Baba Ada teknelerin ve yatların uğrak yeridir. Adaya gelen tekneler Sarıgerme’ye bakan sahilde demirlemekteler. Adanın arka sahili ise kayalık olup dalma meraklılarının uğrak yeridir.

Sarıgerme sahili birçok su sporu yapmaya olanak sağlamaktadır. Yelkenli, rüzgar sörfü, ringo, banana ve parasailing yapabilirsiniz.

Sarıgerme’de her bütçeye uygun ucuz tatil imkanı bulunmaktadır. Ortaca narenciye deposu olup nisan ve mayıs aylarında narenciye çiçeklerinin yoğun kokusu etrafı sarar. Havyar ve çiçek balı yöreye has lezzetlerdir. Sarıgerme’de bulunan restoranlarda taze balık ve deniz ürünlerinden yiyebilirsiniz.

Günübirlik gezilerle İztuzu plajına gidebilir eşsiz güzellikteki plajında denize girebilir veya Dalyan’a gidip çamur banyosu yapabilirsiniz. Fethiye turuna katılarak Ölüdeniz’in türkuaz rengi denizi girebilir veya Göcek 12 adalar turu ile Göcek’in birbirinden güzel koylarında denize girebilirsiniz.

Sarıgerme halk pazarı her pazar saat 8:00 ile 17:00 arasında hizmet vermektedir. Turistik ürünlerin yanı sıra bölgede yetişen doğal sebze ve meyve bulabilirsiniz.

Sarıgerme – Ortaca – Muğla Nasıl Gidilir

Ortaca ilçesinin dalaman havaalanına uzaklığı 12 km. dir. Fethiye’ye 58 km uzaklıktadır. Ortaca’dan Osmaniye köyüne düzenli minibüs seferleri yapılmaktadır.