İlk duyduğunuzda siz de Olimpos’u Yunanistan’a bağlı bir şehir ve ya şehirlerinden birine bağlı bir ilçe olarak algılamış olabilirsiniz. Ancak bu güzel tatil beldesi harika tatil kentlerimizden biri olan Antalya’da bulunmaktadır. Peki, Olimpos nasıl bir yerdir ve nasıl özelliklere sahiptir onlara bakmak gerekirse, daha bu beldeye ulaşmak için yola çıktığınızda doğanın harika güzelliği sizi büyüleyecek ve bulunduğunuz yerden çok farklı bir dünyaya girdiğini hissedeceksiniz. Birbirinden lükse ve konforlu hotelleri ponksiyonlar ve konaklama alanları ile hiç yabancılık çekmeden harika bir tatil geçirebileceksiniz.

Olympos ismini antik çağlardan alan bu şirin belde tarihi kalıntılara da ev sahipliği etmektedir. Geçmiş yüzyıllara ait medeniyetlerin köklü kültürlerinden örnekler sunan ve o dönemleri daha iyi bilip tanımanıza yardımcı olan Olimpos mistik tarih kültürünüzü de ziyadesiyle geliştirecek, onlarca eserle dolu.

Olimpos Tatil Rehberi

Olimpos’a Nasıl Gidilir?

Olimpos‘a gidebilmek için Çıralı Kemer beldesinin Ulupınar mevkisin ulaşmanız gerekecek. Buranın güzel özelliklerin biri de deniz kaplumbağalarıdır. Bu sevimli su canlıları ara ara karaya çıkar ve onu ilgiyle izleyenlerin heyecan dolu bakışlarının karşısından yavaş yavaş hareket eder ve yavrularının yanına gider.

Bu yörede hiç kışa rastlanmaz hava ara ara sertleşse de sıcaklık kolay kolay sert bir rüzgâra yerini bırakmaz ve bu uzun dönemli baharın ardından sıcacık bir yaz ortalığı sarar. Devlet bu antik yöreye oldukça korumacı yaklaşıyor ve hem doğal mekânları, hem de nesli tükenecek havyaları koruma altına alıyor.

Sadece yerli turistler değil efsane tatil yöresinin tüm özellikleri dünyada oldukça meşhurdur. Çok uzak ülkelerden hem Olympos’u görmek için, hem de efsanevi mitolojik öyküsünü dinlemek için gelenlerin sayısı oldukça fazladır. Olympos ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmenin en iyi yolu bu güzel tatil beldemizde iy bir tatil geçirmektir.