Marmaris – Muğla

Marmaris – Muğla

Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil beldelerinden biridir Marmaris. Çam ağaçları ile kaplı doğası ve muhteşem güzel Mavi Bayraklı plajları ile çok güzel bir tatil beldesidir. Yapılaşma çok fazla olmasına rağmen alt yapının olması ve arıtma sistemleri sayesinde kent içinde bulunan plajlardan denize girilebilmektedir. Daha sakin ve temiz deniz isterseniz sahilden araçla koyları gezebilirsiz veya günübirlik tekne turları ile eşsiz güzellikteki koyları gezip görebilirsiniz.

Marmaris şehir nüfusu yaz aylarında 100.000 ‘i bulmaktadır. Marmaris’te her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Ayrıca yüzlerce restoran, cafe ve eğlence yeri bulunmaktadır.

Güney Ege’nin en büyük ve modern marinasıdır Marmaris Marinası. Bu marinada yatlara her türlü hizmet verilmektedir. Marina ile çarşı arasında bulunan rıhtıma ise günübirlik gezi tekneleri ve mavi yolculuk tekneleri bağlanmaktadır.

Her zevke hitap eden müzik çalınan barlar sokağında ise sağlı sollu birçok bar bulunmaktadır. Eski Marmaris evleri restore edilerek eğlence yerleri olarak hizmet verilmektedir. Marmaris’te eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir.

Araç trafiğine kapalı ve üstü tentelerle örtülü sokaklarda bulunan dükkânlar ve tezgâhlar tatilcileri alışverişe çağırmakta. Özellikle akşam saatlerinde çok renkli görüntüler sergilemektedir.

Turunç – Marmaris

Turunç Marmaris’e 20 km uzaklıktadır. Karadan ve denizden teknelerle Turunç’a ulaşılabilmektedir. Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç mavi tur teknelerinin ve yatların uğrak yeridir. Bölgede çok sayıda meyve ve turunç ağaçları bulunmaktadır. Yazın en sıcak günlerde dahi gün boyu esen tatlı esinti sıcaktan bunalmanızı engelliyor. Su çok berrak ve sualtı ortamı çok güzeldir. Sualtı mağaraları ve kayalık alanların çok olması Turunç’u dalış için popüler dalış noktası yapmaktadır. Turunç sahilinde su sporları hizmeti veren tesislerde bulunmaktadır

İçmeler Marmaris arası 8 km olup Marmaris merkezden İçmeler’e minibüs seferleri yapılmaktadır. Kent merkezini süsleyen çiçekler, palmiyeler, çeşitli meyve ağaçları ve okaliptüs ağaçları da çok güzel bir görüntü sunmaktadır. Marmaris merkeze göre daha sakin bir tatil beldesidir. Marmaris İçmeler arasındaki uzun kıyı şeridinde bisikletle gezi yapabilir veya dalgıçlık ve su kayağı yapabilirsiniz.

Dalyan Özel Çevre Koruma bölgesi ilan edilmiş olup doğa harikası bir beldedir. Dalyan deltası adeta bir labirent gibi çok büyüleyicidir. Dalyan’da bulunan İztuzu plajı ise dünyanın en iyi ikinci doğal plajıdır. İztuzu plajının kumları altın sarısı ve incecik deniz ise çok berraktır.

Marmaris doğal güzellikleri ve eğlence hayatı ile tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Marmaris tatiliniz sırasında mutlaka günübirlik tekne turları ile veya mavi yolculuk ile muhteşem koylarını gezmelisiniz. Marmaris’te bu güzellikler arasında unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

comments title

  1. Marmaris dendiği vakit bence ilk akla gelen şeyin yat tatili yani mavi yolculuk olması gerekir. Örneğin bi Antalya’daki gibi yüksek yıldızlı oteller yok Marmaris’te. Fakat Marmaris’in doğal güzellikleride başka hiç bir şehirde yok. Marmaris’e tatile gelmeyi düşünüyorsanız benim sizlere tavsiyem mavi yolculuk yapmanız olacaktır. Ben yat kiralama firması işlettiğim için bir çok koyu görme fırsatım oldu. Gerçekten görülmeye değer çok yer var daha fazla mahrum bırakmayın kendinizi. Marmaris’e birde denizden bakmayı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku