Kuşadası Tatil ve Gezi Yerleri

Kuşadası mavi bayrak almış temiz denizi ve eşsiz kumu ile önemli bir tatil merkezidir. Nesli tükenmekte olan carette caretta deniz kaplumbağaları yumurtalarını Kuşadası Davutlar plajına bırakmaktadırlar. Kuşadası plajları 20 km üstünde kumsal şeridine sahip bir tatil merkezidir.

Kuşadası Tatil Yerleri

Kuşadası’nda plajlar kumluktur, deniz sakin ve dalgasızdır. Ağustos aylarında akşam saatleri deniz dalgalı olmaktadır. Ücretsiz olan plajda ücret karşılığı şemsiye veya şezlong kiralama imkanı bulunmaktadır. Ayrıca, Kuşadası plajlarında kano, deniz bisikleti, jet ski, paraşüt ve su altı sporları yapılabilmektedir.

Kuşadası çok uzun bir sahil şeridine sahip olduğu için çok plajı bulunmaktadır. Bu plajlardan bir kısmını şu şekilde sayabiliriz:

Kuşadası Halk Plajı
Kuşadası’nın merkezindedir arıtma eksikliği yüzünden uzun yıllar burada denize girilememiştir. Son yıllarda arıtma sisteminin düzene girmesiyle denize girilebilmektedir.

Kuşadası Yeşil plaj
Kumlu Yeşil plaj kadınlar plajının yanındadır. Küçük, sessiz ve palmiye ağaçları bulunan bir plajdır. Yazın özellikle Pazar günü yerli turistin akınına uğramaktadır. Bu plajda kumsal güzeldir ve denizde temizdir.

Kuşadası Yılancı Burnu Plajı
Güvercin Adasının solunda şehir merkezine çok yakın bir yarımadadır. Burada iki plaj vardır plajlardan birinin denizi taşlık ve kayalıktır. Deniz sakin fakat dibi taşlıdır. Kıyıda iki adet Beach Club bulunmaktadır. Bu Clublarda gündüzleri müziğin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kuşadası Kadınlar Denizi, Kuşadası Güvercin Ada, Kuşadası Long Beach (Uzun Plaj), Kuşadası Kuştur Plajı, Kuşadası Pamucak Plajı

Bütün bu doğal güzellikleri içinde Kuşadası’nda unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.