Kuşadası Plajları Gezi Rehberi

Kuşadası Plajları Gezi Rehberi

Kuşadası mavi bayrak almış temiz denizi ve eşsiz kumu ile tatilcilerin ilgisini çekmektedir. Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan carette caretta deniz kaplumbağaları yumurtalarını Davutlar plajına bırakmaktadırlar. Kuşadası plajları 20 km üstünde kumsal şeridine sahip bir tatil merkezidir.

Kuşadası’nda plajlar kumluktur, deniz sakin ve dalgasızdır. Ağustos aylarında akşam saatleri deniz dalgalı olmaktadır. Kuşadası plajları ücretsizdir ve plajdaki işletmelerden ücret karşılığı şemsiye veya şezlong kiralayabilirsiniz.

Kuşadası plajlarının genelinde su sporları yapılabilmektedir. Kano, deniz bisikleti, jet ski, paraşüt ve su altı sporları yapılabilmektedir.

Kuşadası Plajları Gezi Rehberi

Kuşadası çok uzun bir sahil şeridine sahip olduğu için çok plajı bulunmaktadır. Bu plajlardan bir kısmını şu şekilde sayabiliriz:

Kuşadası Halk Plajı
Kuşadası’nın merkezindedir arıtma eksikliği yüzünden uzun yıllar burada denize girilememiştir. Son yıllarda arıtma sisteminin düzene girmesiyle denize girilebilmektedir. Şehir merkezinde olması ve hiçbir taşıta gereksinim olmadan ulaşılabilmesinden dolayı tercih edilen plajlardandır. Plajda şemsiye, duş ve tuvalet hizmeti bulunmaktadır. Çok kalabalık bir plajdır.

Kuşadası Yeşil plaj
Kumlu Yeşil plaj kadınlar plajının yanındadır. Küçük, sessiz ve palmiye ağaçları bulunan bir plajdır. Yazın özellikle Pazar günü yerli turistin akınına uğramaktadır. Bu plajda kumsal güzeldir ve denizde temizdir.

Kuşadası Yılancı Burnu Plajı
Güvercin Adasının solunda şehir merkezine çok yakın bir yarımadadır. Burada iki plaj vardır plajlardan birinin denizi taşlık ve kayalıktır. Deniz sakin fakat dibi taşlıdır. Kıyıda iki adet Beach Club bulunmaktadır. Bu Clublarda gündüzleri müziğin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kuşadası Kadınlar Denizi
Kuşadası merkeze 3 km uzaklıktadır. Uzun açık kumsala sahip olan kadınlar plajı Kuşadası’nın en popüler plajıdır. Plaj 1 km uzunluğunda olup plajda kabin, şezlong ve şemsiye bulunmaktadır. Kuşadası merkezden düzenli olarak minibüsler bu plaja gitmektedir. Bu plaj halk plajı olup girişte herhangi bir ücret ödenmez. Yazın Pazar günleri günübirlik gelenlerden dolayı plaj çok kalabalık olur.

Kuşadası Güvercin Ada
Güvercin Ada eteklerinde Kuşadası’nı izlemek ve denize girmek çok keyiflidir. Deniz burada derin ve kayalıktır. Burası özel işletmeye bağlı olduğundan giriş ücretlidir.

Kuşadası Long Beach (Uzun Plaj)
Kuşadası’nın güneyinde olup minibüsle ulaşılabilir. Sahil boyunca otel, yazlık ve restoranlar bulunmaktadır. Plajın uzunluğu 6 km dir. Plajı uzun ve kumludur denizde temizdir. Plajda su sporları yapma imkanı bulunmaktadır.

Kuşadası Kuştur Plajı
Şehir merkezinin 5 km kuzeyindedir. Kuştur plajı bölgedeki en temiz ve popüler plajlardandır. Deniz sabahları sakindir öğleden sonraları ise genelde dalgalıdır. Plaj voleybolu sahası bulunmaktadır. Bu plajda su sporları da yapılabilmektedir. Kuştur plajında güneşin batışını seyretmek ayrı bir keyiftir.

Kuşadası Pamucak Plajı
Kuşadası merkeze 10 km uzaklıkta olan plajın uzunluğu 5 km genişliği ise 80 metredir. Plaj boyunca birçok otel bulunmaktadır. Özellikle Pazar günleri plaj yerli turistlerle dolmaktadır.

Davutlar sahili ve Milli Park koylarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Deniz ve sahil çok güzeldir. Bu plajlara Kuşadası merkezden minibüsler gitmektedir.

Kuşadası plajları çok güzel ve geniştir. Mavi ve yeşilin uyumunu bu plajlarda görebilirsiniz. Sakin ve dinlenmek isteyenlere hitap eden plajlar olduğu gibi hareketli ve kalabalık plajları da bulunmaktadır. Bütün bu doğal güzellikleri görmek ve yaşamak bir ayrıcalıktır. Kuşadası’nda unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.

6 “Kuşadası Plajları Gezi Rehberi

  1. Kuşadası türkiye’de turizm konusu ilk gündeme geldiği dönemlerde Fransızlar tarafından keşfedilen bir belde. En eski turizm beldelerinden biri olmasına rağmen doğallığını büyük ölçüde korumayı başardı.

  2. Kuşadası artık beton yığınına dönmüş, turizm olarak sadece çarşıda deri çeket satmaktan ibaret olmuş. Rant burayı bitirmiş.

  3. Kusadasi’na yıllardır gelirim. Denizi tertemizdir, Ozellikle de Güzelçamlı ‘nin denizini oneririm. Kalabalik çarsisina ve çeşitli plajlarina çamur atmamak gerek.

  4. Kuşadasında en fazla davutlar sahilini beğeniyorum herkesin zevki ve beklentisi farklı tabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku