Kilyos – İstanbul

İstanbul ‘un yakın plajlarından biride Kilyos. Buranın doğası, denizi, kumu çok güzel ve temizdir. Kilyos İstanbullulara Akdeniz ortamı sunmakta. Deniz ve doğanın iç içe olduğu Kilyos’ta güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yaz tatiline gidemiyorsanız sadece hafta sonları bir yerlere gidebiliyorsanız Kilyos’u tercih etmelisiniz. Kendinizi kısa bir süreliğine de olsa tatilde gibi hissedebilirsiniz.

Kilyos Sarıyer’in Karadeniz sahilinde bulunan sayfiye köyü. Kilyos merkezde halk plajı bulunmakta. Ayrıca burada Burç Beach, Solar Beach, Non – Stop Beach, Golden Beach gibi birçok Beach bulunmakta. Buralarda cafe, restoran bulunmakta olup, plaj voleybolu ve sörf, deniz bisikleti, kano, windsurf, banana, jetsky gibi su sporları yapabilirsiniz. Plajlarda şezlong, şemsiye, duş ve kabinler bulunmaktadır. Burada bulunan beachlerde sabah saatlerinden itibaren gününüzü güzel geçirmeniz için birçok aktivite yapılmaktadır. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için Kilyos kaçırılmayacak bir fırsat. Burada bulunan birçok beach te parti ve konserler verilmekte. Beach lerde gündüz deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir gece konserde çılgınca eğlenebilirsiniz. Şehrin karmaşasından uzakta hem denize girip hem de eğlenebileceğiniz mekanlar bulunmakta Kilyos ta.

Kilyos’a yaz ayları dışında da gidebilirsiniz. Hafta sonu günübirlik veya konaklayarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Bahar aylarında Kilyos çok keyifli. İsterseniz sahilde yürüyüş veya piknik yapabilirsiniz. Temiz havada kendinizi yenilenmiş ve dinlenmiş hissedeceksiniz. Özellikle bahar aylarında Kilyos şehrin karmaşasından uzakta çok güzel dinlenme ve yenilenme yeri.

Kilyos çarşısında bulunan restoran ve kafelerde her damak zevkine uygun yemek bulunmakta. Çarşıda butik, bakkal ve deniz için gerekli malzemeler(deniz yatakları, mayolar vb.) satan dükkanlar bulunmakta.

Kilyos – İstanbul Ulaşım
Sarıyer ‘e 11 km Taksim’e 32 km uzaklıkta.
Kilyos’a Sarıyer sahilden gidebilirsiniz fakat yazın bu yol çok kalabalık oluyor. Diğer bir yol da Bahçeköy’den orman yolundan yeşillikler içinden keyifle gidebilirsiniz