Kemer Tatil Yerleri

Soğuk kış günlerinden sonra gelen güzel ve sıcak yaz tatilinizi en güzel geçirebileceğiniz tatil beldelerinden biri Kemer’dir. Antalya merkeze uzaklığı 42 km olan Kemer en çok tatil köyü olan beldedir. En planlı gelişen turizm merkezlerimizden biri olan Kemer’in merkezi çok canlıdır. Merkezde ihtiyacınız olan her şeyin satıldığı mağazalar bulunmakta olup birçok restoran, kafe ve bar bulunmaktadır.

Kemer Tatil Yerleri

Kemer için tatil cenneti demek yanlış olmaz çünkü tatil yaparken ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz. Kemer ilçe merkezindeki meydanda fıskiyeler bulunmaktadır. Kemer’de denize girebileceğiniz en güzel plajlardan biri ay ışığı plajıdır. Plajda suyun altı taş olmasından dolayı su çok berraktır. Bu plaj mavi bayraklıdır ve deniz çok güzeldir. Ay ışığı plajında su kayağı ve paraşüt gibi su sporları da yapabilirsiniz. Ayın denize yansıması çok romantik olduğu için ay ışığı plajı adını almıştır. Bu plajda bir akşam yemeği yerken ayın denize yansımasını izlemelisiniz.

Phaselis ören yeri Kemer’e yakın olup yarım saatlik bir yolculukla gidebilirsiniz. Kemer’den minibüsler ile Phaselis ören yerine gidebilirsiniz. Phaselis doğayla adeta kucaklaşmış olan antik harabeleri ile çok güzeldir. Ören yerinde denize girebilir antik harabeleri gezebilirsiniz. Gözlükle denize daldığınızda ise berrak suların içersindeki tarihi güzellikleri keşfedebilirsiniz. Phaselis antik kentinin harabeleri ve mozaikleri doğanın içersinde çok etkileyici görünmektedir.

Kemer tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği tatil beldelerindendir. Yemyeşil doğa içersinde kurulmuş olan birçok tatil köyü ve otel ziyaretçilerini beklemektedir. Konaklama için çeşitli alternatifler sunan Kemer’de mavi ve yeşil uyum içersindedir.

Bütün bir yılın yorgunluğunu dinlenmek ve güzel yerler görerek geçirmek isterseniz Kemer çok doğru bir yerdir. Tarihi ve doğal güzelliklerin uyum içersinde olduğu Kemer’de birçok otel ve tatil köyü misafirlerini ağırlamaktadır. Türkiye’nin en planlı ve düzenli gelişen tatil beldelerinden biri olan Kemer’de her bütçeye ve ihtiyaca hitap eden tesis bulunmaktadır. İsterseniz tatiliniz boyunca bu tesislerden çıkmadan deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirisiniz. İsterseniz de kısa mesafeli yakın koyları ve tarihi güzellikleri gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi
Akdeniz

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi

Mersin Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip illerden biridir. Akdeniz denilince ilk akla gelen Antalya olsa da Mersin’de yaz turizmi için ideal tatil beldelerinden biridir. Akdeniz’in incisi olan Mersin’in her yanında tarihi miras bulunmaktadır. Roma, Bizans ve Klikya tarihi mirası ile gezip görülmesi gereken ilde uzayıp giden güzel kıyılara da sahiptir. Silifke, Yeşilovacıkta’ta bulunan Boğsak Koyu […]

Devamını oku
Çıralı Antalya Gezi Rehberi
Akdeniz

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır. Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken […]

Devamını oku
Düden Şelalesi Gezi Rehberi
Akdeniz

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Antalya’daki önemli mesire alanlarından biri de Düden Şelalesi’dir. Özellikle sıcak yaz aylarında Düden şelalesi ve çevresindeki piknik alanı doğanın içerisinde güzel ve serin bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur. Antalya’nın halkı veya tatilcilerin her zaman yoğun ilgi gösterdikleri mesire alanıdır. Şelale kentin 12 km kuzeyinde bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerle şelaleye gidebilirsiniz. Bıyıklı düdeninden kaybolan […]

Devamını oku