Reklam

Kaş – Antalya Plajları

Kaş – Antalya Plajları

Kayalık bir arazi üzerine kurulmuş olan Kaş merkezinde kumsal bulunmamaktadır. Kaş merkezde kayalıklara kurulmuş teraslardan denize girilebilmektedir. Kaş’ta deniz türkuaz rengidir ve dalgalı havalarda dahi tertemizdir. Türkuaz rengi ve pırıl pırıl denizi ile Kaş bir turizm cennetidir. Bir defa Kaş’a giden tekrar gitmek ister.

Sayısı az olmakla birlikte Kaş’ta bulunan plajlar ise Kaputaş Plajı, Patara kumsalı, Büyük ve Küçükçakıl Plajı, Akçagerme plajı, Bayındır limanı, Limanağzı plajıdır.

Kaş Plajları Gezi Rehberi

Kaputaş Plajı
Kaş’a 19 km mesafede bulunan plaja 192 basamaklı dik bir merdivenden inilmektedir. Bu dik merdivenden inmek biraz yorucu oluyor fakat gerçekten bu yorgunluğa değer. Altın sarısı kumu ve mavinin her tonunu barındıran deniz bu plajın özelliğidir. Kalkan’dan Kaş’a giderken karşınıza çıkan bu eşsiz güzellikteki plajda mutlaka denize girmelisiniz. Kalkan’a 7 km uzaklıkta olup 10 dakika, Kaş’a 19 km uzaklıkta olup 20 dakikada gidilmektedir. Tropik bir adayı andıran küçük sahilde deniz keyfi mutlaka yapmalısınız. Plajda herhangi bir tesis bulunmadığı için ihtiyacınız olan yiyecek ve içeceği yanınızda götürmelisiniz. Aracınız yoksa Kaş ve Kalkan’dan minibüsler bu plaja gitmektedir. Özellikle sabahın erken saatlerinde gitmelisiniz deniz dalgasız adeta havuz gibi. Kaputaş plajı tam bir cennetten köşe mutlaka görmelisiniz.

Patara Kumsalı
Kaş-Fethiye karayolu üzerinde bulunan plaj Kaş merkeze 45 km uzaklıktadır. Türkiye’nin en geniş ve en uzun kumsalıdır. Genişliği 800 metre olup uzunluğu yaklaşık 17 km dir. Patara kumsalı caretta caretta‘ların yumurtlama kumsalı olduğu için Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiştir. Patara Antik Kenti’nin olduğu kısım kumsalın en çok ziyaretçi çeken kısmıdır. Her yıl binlerce yabancı ve yerli turist bu bölgeyi ziyaret etmektedir. Patara kumsalında deniz çok sığ olup yüzmek için çok uygun değildir. Deniz daima kendisine çektiği için dikkatli olmazsanız boğulma tehlikesi yaşayabilirsiniz.

Akçagerme Plajı
Kaş-kalkan arasında bulunan plaja Kaş’tan yürüyerek veya minibüsle ulaşabilirsiniz. Akçeğerme plajı Kaş’a 4 km uzaklıkta olup halk plajıdır. 2011 yılında mavi bayrak alan plaj kumluktur ve pırıl pırıl bir denizi vardır. Bu masmavi ve berrak suda mutlaka yüzmelisiniz.

Küçükçakıl Plajı
Kaş merkeze en yakın plajlardan olup yürüyerek 5- 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Plajda kayaların üzerine platformlar kurulmuştur. Plajda işletme bulunmaktadır ve ihtiyacınızı oradan karşılayabilirsiniz. Kaş merkezin sol tarafında bulunmaktadır, plaj çakıllardan oluşmaktadır ve küçük bir plajdır. Bu plajda kayaların üzerine güneşlenme terasları kurulmuştur. Otel ve restoranlara yakın olmasından dolayı çok tercih edilen bir plajdır.

Büyükçakıl Plajı
Küçükçakıl plajından sonra yirmi dakikalık bir yürüyüşle bu plaja ulaşabilirsiniz. Dönüş yolunda ise tırmanma gerektirdiği için minibüs ile dönebilirsiniz. Küçükçakıl plajına göre daha büyük bir plajdır ve kıyıdan denize girebilirsiniz. Plajda ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletme bulunmaktadır. Büyük ve Küçükçakıl plajlarının her ikisinde de soğuk su kaynağı çıktığı için deniz biraz soğuktur. Bu plajdan Limanağzı ve Meis adası manzarası seyredebilirsiniz.

Bayındır Limanı
Kaş’ın 1.2 mil güneydoğusunda bulunan Bayındır Limanında denize girebilirsiniz. Buraya ulaşım için en uygun yol tekne ile yapılabilir. Limanda kayalıklara oyulmuş çok sayıda Likya Mezarı bulunmaktadır.

Limanağzı Plajı
Kaş’ta denize girilebilecek en güzel plajlardan biride Limanağzı Plajı’dır. Yazın tekneler bu plaja uğramadan gitmemektedir. Mavi Bayrak ödüllü olan bu plaj tertemiz denizi ile mutlaka görülmesi gereken plajlardandır.

3 “Kaş – Antalya Plajları

  1. Gerçekten dedikleri gibi mavi bayrağı haketmiş bir plaj. ailecek gidilebilecek,çok güzel bir işletmeciliği olan ve düşük fiyatla çok güzel aktivitelerde bulunulabilecek bir yer. Şezlonglar ucuz, yemek içmek uygun. Gezmeyi seven herkese tavsiye ederim. Denizi o kadar berrak,insana huzu veriyor.

  2. kaş berbat olmuş ne bu ya nerde o eski kaş hiç özelliği kalmamış
    heryer bozuluyor nereye gidecez doğal yer kalmadı heryer beton yığını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi
Akdeniz

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi

Mersin Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip illerden biridir. Akdeniz denilince ilk akla gelen Antalya olsa da Mersin’de yaz turizmi için ideal tatil beldelerinden biridir. Akdeniz’in incisi olan Mersin’in her yanında tarihi miras bulunmaktadır. Roma, Bizans ve Klikya tarihi mirası ile gezip görülmesi gereken ilde uzayıp giden güzel kıyılara da sahiptir. Silifke, Yeşilovacıkta’ta bulunan Boğsak Koyu […]

Devamını oku
Çıralı Antalya Gezi Rehberi
Akdeniz

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır. Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken […]

Devamını oku
Düden Şelalesi Gezi Rehberi
Akdeniz

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Antalya’daki önemli mesire alanlarından biri de Düden Şelalesi’dir. Özellikle sıcak yaz aylarında Düden şelalesi ve çevresindeki piknik alanı doğanın içerisinde güzel ve serin bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur. Antalya’nın halkı veya tatilcilerin her zaman yoğun ilgi gösterdikleri mesire alanıdır. Şelale kentin 12 km kuzeyinde bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerle şelaleye gidebilirsiniz. Bıyıklı düdeninden kaybolan […]

Devamını oku