Kartalkaya Kayak Merkezi Gezisi

Kartalkaya Kayak Merkezi Gezisi

Bu kış Kartalkaya’da kayak yapmaya ve harika bir doğa manzarasına tanık olmaya ne dersiniz? Karın keyfi en güzel Kartalkaya’da çıkartılır. Kartalkaya Bolu ilinin Güney doğusunda, Köroğlu dağları üzerinde bulunmaktadır. Kartalkaya kayak ve snowboard merkezinde Aralık ayı başlarından Mart ayı sonlarına kadar kayak yapılabiliyor. Kartalkaya kayak merkezinin kayılabilen alanı 1850-2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde bulunmaktadır. Kartalkaya kayak merkezinde Kartal Otel pistlerinde 2 adet telesiyej, 6 adet teleski ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 lift bulunmaktadır. Ayrıca Dorukkaya Otelinde Türkiye’de ilk defa Avusturya’dan gelen mühendisler tarafından projelendirilmiş Türkiye’nin ilk profesyonel snowparkı bulunuyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi Gezisi

Kartalkaya’nın tercih edilme nedenleri İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehrin ortasında bulunması, ulaşımın çok kolay olması, bol oksijen ve harika bir doğa manzarası bulunması daha ne olsun ki? Ankara ve İstanbul’a yakın olması Kartalkaya’yı hafta sonu gezisi için uygun hale getirmektedir.

Bolu’dan Kartalkaya’ya geçmeden önce Bolu’da nefis yöresel doğal ürünlerden oluşan köy kahvaltısı yapmanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda bu doğal ürünlerden dönüş yolunda alın ve evinizde de bu keyfi yaşamaya devam edin. Şehrin karmaşası, gürültüsü ve oksijeni az havasından sıyrılın Kartalkaya yoluna devem edin.

Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir? Kartalkaya Ulaşım

Kartalkaya’ya sadece karayolundan ulaşabilirsiniz. Bolu’ya gelmek için d-100 ve Ankara İstanbul otobanını kullanabilirsiniz.
Kartalkaya kayak merkezi Bolu il merkezine 38 km. Ankara-İstanbul karayoluna ise 28 km. uzaklıktadır. Ankara üzerinden hava yolu ile ulaşmak için Ankara Esenboğa Havaalanı – Bolu arası, karayolu ile 200 km. mesafededir. Havayolu ile İstanbul’dan ulaşmak isteyenler için İstanbul Atatürk Havaalanı – Bolu arası ise karayolu ile 280 km.dir. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na Kartalkaya Kayak merkezi karayolu ile 200 km. uzaklıktadır. Bolu şehir merkezinden Kartalkaya Kayak merkezi 45 dakika sürmekte.

Kayak Merkezine otellerin servisleri de bulunuyor. Kartalkaya Kayak Merkezi ile Bolu arasındaki yol sürekli açık tutulmaktadır. Yolların kar ve buzlanma durumuna karşı araçlarınızda zincir bulundurmanız tavsiye edilir. Bolu’dan ve yol üzerinden de zincir kiralama-satın alma imkanı vardır. Ayrıca Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Bolu’dan taksi ile ulaşım imkanı da mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karadeniz

İnaltı Mağarası – Sinop

Sinop ilinin Ayancık ilçesine 35 km mesafede bulunan İnaltı köyünün yanındaki İnaltı Mağarası bir Sinop tatili sırasında görülmesi tavsiye edilen yerlerdendir. Mağaraya ulaşmak için güzel bir manzarası olan toprak bir yoldan yürümek gerekir. Köyde biraz dinlenip 500 metrelik bir tırmanıştan sonra deniz seviyesinden 1070 m yukarıda olan bu mağaraya ulaşabilirsiniz. 2001-2003 yıllarında yapılan yol çalışmasından […]

Devamını oku
Karadeniz

Hatila Vadisi Milli Parkı

Artvin gezilecek yerler listesinde adı geçen yerlerden Hatila Vadisi Milli Parkı derinlik volkanizmasının ürünü olan değişik kayaç türlerinin görüldüğü, orta kesimlerinde kanyon ve boğazlar bulunan ve çok sayıda bitki türüne ev sahipliği yapan bir alandır. Vadide bulunan 530 çeşit bitki türünden 50 kadarı ilaç sanayi için kullanılan bitkilerdir. Hatila Deresi ile çok sayıda yan derelerini […]

Devamını oku
Karadeniz

Kartalkaya Kayak Merkezi – Bolu

Bolu’nun güneydoğusunda ve Bolu il merkezine 28 km. mesafede bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi ziyaretçilerinde alışkanlık yapan, kayak ve snowboard yapmayı gece eğlenceleri ve piyasa yapmanın önünde tutan kayak severlerin özellikle tutkun olduğu bir yerdir. Güzel eğimli ve bakımlı pistleriyle ülkemizin kendinden övgüyle söz ettiren kayak mekanları arasında yer alan Kartalkaya Alp disiplini kayak, tur kayağı […]

Devamını oku