Beş yüz metre uzunluğunda sahili ve çok ince kumu vardır Karaincir’in. Bodrum’a uzaklığı ise 24 kilometredir. Akyarlar ve Aspat koyları arasında yer almaktadır.

Karaincir’in iki tarafı tepelerle çevrili olduğu için rüzgar almaz, denizi pırıl pırıl ve durgundur.

Sahil boyunca uzanan restoran ve oteller bulunmaktadır. Kumsala kurulmuş olan iskelelerde güneşlenebilirsiniz.

Bodrum’dan kalkan günlük tekne turlarının uğrak yeri olup batıda uğradıkları en uzak koydur. Köyden tepeye yürüyüş yapabilirsiniz. Bu yürüyüşle Aspat Dağı üzerinden Çiftlik Kalesi’ne ulaşılmaktadır. Dağın doruğuna giden yol üzerinde eski uygarlıklara ait tarihsel kalıntılar bulunmaktadır. Doruktan izleyeceğiniz manzara yarımadadaki en iyi manzaralardan biridir. Kumsalın arkasında bulunan restoranlarda çok lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

Karaincir – Bodrum Gezi Rehberi

Açıkta bulunan on dört adadan biri olan Yassıada Karaincir sahilinden görülmektedir. Yassıada dalış sporu yapanların ilgi odağıdır ve Yassıada batıkları çok ilgi çekmektedir.

Karaincir çocuklu ailelerin tercih ettiği huzurlu ve dingin bir koydur. Harika denizi ve kumsalı ile ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Karaincir’de geçireceğiniz tatili unutamayacak ve tekrar gitmek isteyeceksiniz.

Karaincir – Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Bodrum’dan Turgutreis’e istikametine giderken solda Akyarlar tabelası göreceksiniz, bu yoldan girerek Karaincir’e ulaşabilirsiniz.

Aracınız yoksa önce Turgutreis’ten dolmuşla gidebilirsiniz.