Reklam

Kalkan – Kaş – Antalya

Kalkan – Kaş – Antalya

Kaş’a 25 km uzaklıkta küçük bir koyda kurulmuş olan güzel bir tatil beldesidir. Kalkan merkezde bulunan sokaklar daracık olup burada bulunan birçok ev restore edilmiştir. Kent merkezine bugün Kale İçi denmektedir. Kale içinde günümüzde restoran, pansiyon, eğlence yerleri, hediyelik eşya ve antika halı satan mağazalar bulunmaktadır. Kalkan tarih, deniz ve doğanın iç içe olduğu küçük bir koydur.

Kalkan Turizm Cenneti
Kalkan Turizm Cenneti

Kalkan’da mimari doku bozulmamıştır. Muhteşem güzellikteki denizi, kolaylıkla ulaşılabilen yaylaları ile çok güzel bir tatil beldesidir. Kalkan’ın yat limanı gezi teknelerinin demirlemelerine uygun olup karadan ve denizden birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yat limanında tekneler konaklayıp her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Beldede her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Yat Limanı çevresinde balık lokantaları, el işi ve incik boncuk satan tezgahlar, dükkanlar, pansiyon ve oteller bulunmaktadır. Restoranlar teraslara kurulmuş olup yemek yerken muhteşem bir deniz ve gün batımı manzarası izleyebilirsiz.

Temel geçim kaynaklarından bir olan zeytinyağı üretim tesisleri görülmesi gereken yerlerdendir.

Kaş, Kaputaş plajı, Patara ve Kekova adası çevresine yapılan günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Tekneler marinadan kalkmaktadır. Bezirgan yaylası ve İslamlar Köyü Kalkan’a çok yakın olup gezilmesi gereken doğal güzelliklere sahip yerlerdendir. Kalkan’a iki kilometre uzaklıkta bulunan Güvercinlik Deniz Mağarası görülmeye değer. Çok sayıda güvercini barındıran mağaraya teknelerle gidilebilir.
Kalkan dalış için çok uygundur. Limana 40 dakika uzaklıkta bulunan Öksüz Ada’da iki dalış noktası bulunmaktadır. Gündüz ve gece dalışları yapılmaktadır.

comments title

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi
Akdeniz

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi

Mersin Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip illerden biridir. Akdeniz denilince ilk akla gelen Antalya olsa da Mersin’de yaz turizmi için ideal tatil beldelerinden biridir. Akdeniz’in incisi olan Mersin’in her yanında tarihi miras bulunmaktadır. Roma, Bizans ve Klikya tarihi mirası ile gezip görülmesi gereken ilde uzayıp giden güzel kıyılara da sahiptir. Silifke, Yeşilovacıkta’ta bulunan Boğsak Koyu […]

Devamını oku
Çıralı Antalya Gezi Rehberi
Akdeniz

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır. Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken […]

Devamını oku
Düden Şelalesi Gezi Rehberi
Akdeniz

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Antalya’daki önemli mesire alanlarından biri de Düden Şelalesi’dir. Özellikle sıcak yaz aylarında Düden şelalesi ve çevresindeki piknik alanı doğanın içerisinde güzel ve serin bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur. Antalya’nın halkı veya tatilcilerin her zaman yoğun ilgi gösterdikleri mesire alanıdır. Şelale kentin 12 km kuzeyinde bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerle şelaleye gidebilirsiniz. Bıyıklı düdeninden kaybolan […]

Devamını oku