Kalkan – Kaş – Antalya

Kaş’a 25 km uzaklıkta küçük bir koyda kurulmuş olan güzel bir tatil beldesidir. Kalkan merkezde bulunan sokaklar daracık olup burada bulunan birçok ev restore edilmiştir. Kent merkezine bugün Kale İçi denmektedir. Kale içinde günümüzde restoran, pansiyon, eğlence yerleri, hediyelik eşya ve antika halı satan mağazalar bulunmaktadır. Kalkan tarih, deniz ve doğanın iç içe olduğu küçük bir koydur.

Kalkan Turizm Cenneti

Kalkan Turizm Cenneti

Kalkan’da mimari doku bozulmamıştır. Muhteşem güzellikteki denizi, kolaylıkla ulaşılabilen yaylaları ile çok güzel bir tatil beldesidir. Kalkan’ın yat limanı gezi teknelerinin demirlemelerine uygun olup karadan ve denizden birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yat limanında tekneler konaklayıp her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Beldede her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Yat Limanı çevresinde balık lokantaları, el işi ve incik boncuk satan tezgahlar, dükkanlar, pansiyon ve oteller bulunmaktadır. Restoranlar teraslara kurulmuş olup yemek yerken muhteşem bir deniz ve gün batımı manzarası izleyebilirsiz.

Temel geçim kaynaklarından bir olan zeytinyağı üretim tesisleri görülmesi gereken yerlerdendir.

Kaş, Kaputaş plajı, Patara ve Kekova adası çevresine yapılan günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Tekneler marinadan kalkmaktadır. Bezirgan yaylası ve İslamlar Köyü Kalkan’a çok yakın olup gezilmesi gereken doğal güzelliklere sahip yerlerdendir. Kalkan’a iki kilometre uzaklıkta bulunan Güvercinlik Deniz Mağarası görülmeye değer. Çok sayıda güvercini barındıran mağaraya teknelerle gidilebilir.
Kalkan dalış için çok uygundur. Limana 40 dakika uzaklıkta bulunan Öksüz Ada’da iki dalış noktası bulunmaktadır. Gündüz ve gece dalışları yapılmaktadır.