Ilıca – Çeşme – İzmir

Ilıca – Çeşme – İzmir

Çeşme İzmir’e 70 km uzaklıktadır ve ulaşım otoyoldan çok kolaydır. Ilıca Çeşme merkeze 5 km uzaklıktadır. Ilıca plajının uzunluğu 2 km.ye yakındır. Beyaz kumlu plajı ve denizin içinden kaynayan sıcak termal suları Ilıca plajını büyük bir termal havuz haline getirmektedir.

Ilıca Çeşme’nin en büyük ve popüler turizm merkezidir. Ilıca plajı beyaz kumu ile tropik plajları andırmaktadır. Ilıca plajının en önemli özelliklerinden biri de kıyıdan denize doğru 100 metrelik sahil şeridinin sığ olmasıdır. Özellikle çocuklu aileler için bu durum çok elverişlidir.

Ilıca’da denize girebilmek için haziran ayını beklemelisiniz. Ilıca çevresine düzenlenen tekne turlarına katılarak beldenin doğasını keşfedebilirsiniz.

Ilıca’nın en önemli konaklama tesisi bu plajın kenarında bulunmaktadır. Ilıcada konaklama için birçok butik otel, termal otel ve apart otel hizmet vermektedir. Her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Birçok küçük otel ve pansiyonun bünyesinde kaplıca suyu bulunmaktadır.

Ilıca’da sağlık turizmi de önemli bir yer tutmaktadır. Ilıca termal suları romatizma, kadın hastalıkları, raşitizm, metabolizma rahatsızlıklarına, idrar yolu rahatsızlıkları ve cilt hastalıkları tedavisinde yararlıdır.

Ilıca’da her gün Pazar kurulmaktadır bu pazardan doğal sebze ve meyvelerden alabilirsiniz. Ilıca’nın meşhur Ilıca tavasını yemelisiniz. Ilıca’da çok güzel kumru yapan yerler bulunmaktadır gece geç saatlere kadar açıklar mutlaka yemelisiniz.

Ilıca’ya gelmişken tarihi yerleri de gezmek isterseniz. Zeytinler’de bulunan Kanlı köprü ve kalesini gezebilirsiniz. Üç oluklu tarihi soğuk pınarını ve kavaklı bahçelerini de gezebilirsiniz. Kışla obasında bulunan şehitliği ziyaret edebilirsiniz.

Ilıca yaz kış tatil yapabileceğiniz bir tatil beldesidir. Yazın deniz ve güneşin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Kışın ise bu doğal güzellikler içersinde termal otellerde konaklayıp sağlıklı bir tatil geçirebilirsiniz.

comments title

  1. Çeşme vazgeçemediğim tatil beldelerinden biri birkaç yılda bir mutlaka giderim ama otel, restoran fiyatları biraz yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku