Gümbet – Bodrum – Muğla

Bodrum ilçe merkezi’ne sadece iki kilometre uzakta bulunan Gümbet en ünlü koylardan biridir. Şehir merkezine yakın ve popüler plaja sahip olmasından dolayı çok hızlı büyüyen bir koydur. Gümbet adını sayısız beyaz kubbeli yağmur sarnıçlarından almıştır.

Gümbet plajı temiz ve ılık bir suya sahiptir. Gümbet’in uzun bir kumsalı vardır, plajının kıyısı sığdır ve deniz yavaş yavaş derinleşmektedir. Gümbet’in havası bunaltmaz en sıcak günlerde dahi boğazdan içeriye doğru hafif bir esinti vardır. Küçük çocuklu aileler için deniz çok uygundur. Gümbet’in uzun kumsalının tamamında minderli şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Bunlardan faydalanmak için bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Gümbet plajı su sporları içinde çok uygundur. Bodrum Yarımadasının en popüler su sporları merkezi de Gümbet’tir. Parasailing, windsurf ve su kayağı yapmak için koşullar çok uygundur. Gümbet sahilde su sporları için su sporu tesisleri bulunmaktadır.

Gümbet gün geçtikçe daha çok kalabalıklaşmaktadır ve otel sayısı da artmaktadır. Günümüzde Gümbet Bodrum merkezdeki eğlenceye alternatif bir eğlence merkezi durumundadır. Gümbet sokaklarında bulunan bar, restoran ve cafelerden her tür müzik duyulmaktadır. Gündüzleri çok canlı ve hareketli olan Gümbet’in geceleri de çok canlı ve hareketlidir. Barlarda ve cafelerde müzik sesleri güneşin ilk ışıklarına kadar devam etmektedir.

Bodrum merkezden sadece iki kilometre uzaklıktaki Gümbet’e ulaşım çok kolaydır. Bodrum merkezden yazın 24 saat minibüsler gitmekte ve beş dakikada Gümbet’e ulaşılmaktadır.