Reklam

Gümbet – Bodrum – Muğla

Gümbet – Bodrum – Muğla

Bodrum ilçe merkezi’ne sadece iki kilometre uzakta bulunan Gümbet en ünlü koylardan biridir. Şehir merkezine yakın ve popüler plaja sahip olmasından dolayı çok hızlı büyüyen bir koydur. Gümbet adını sayısız beyaz kubbeli yağmur sarnıçlarından almıştır.

Gümbet plajı temiz ve ılık bir suya sahiptir. Gümbet’in uzun bir kumsalı vardır, plajının kıyısı sığdır ve deniz yavaş yavaş derinleşmektedir. Gümbet’in havası bunaltmaz en sıcak günlerde dahi boğazdan içeriye doğru hafif bir esinti vardır. Küçük çocuklu aileler için deniz çok uygundur. Gümbet’in uzun kumsalının tamamında minderli şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Bunlardan faydalanmak için bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Gümbet plajı su sporları içinde çok uygundur. Bodrum Yarımadasının en popüler su sporları merkezi de Gümbet’tir. Parasailing, windsurf ve su kayağı yapmak için koşullar çok uygundur. Gümbet sahilde su sporları için su sporu tesisleri bulunmaktadır.

Gümbet gün geçtikçe daha çok kalabalıklaşmaktadır ve otel sayısı da artmaktadır. Günümüzde Gümbet Bodrum merkezdeki eğlenceye alternatif bir eğlence merkezi durumundadır. Gümbet sokaklarında bulunan bar, restoran ve cafelerden her tür müzik duyulmaktadır. Gündüzleri çok canlı ve hareketli olan Gümbet’in geceleri de çok canlı ve hareketlidir. Barlarda ve cafelerde müzik sesleri güneşin ilk ışıklarına kadar devam etmektedir.

Bodrum merkezden sadece iki kilometre uzaklıktaki Gümbet’e ulaşım çok kolaydır. Bodrum merkezden yazın 24 saat minibüsler gitmekte ve beş dakikada Gümbet’e ulaşılmaktadır.

comments title

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku