Gönen Balıkesir’in tertemiz bir havaya ve çok güzel bir doğaya sahip olan ilçelerinden biri; Gönen kaplıcaları ise bu güzel kasabayı sağlık turizmi açısından önemli kılan unsur. 70.000 metrekarelik bir milli parkın içerisinde yer alan bu kaplıcaların sularından içmek veya banyo kürleri yapmak yoluyla faydalanmak birçok sağlık sorununa iyi geliyor.

Bir zamanlar Mısırlılara, Romalılara ve Bizanslılara ev sahipliği yapmış olan Gönen ilçesinde bulunan az rastlanır saflıkta ve temizlikteki kaplıca suları idrar yolları ve solunum sistemi hastalıkları, kadın hastalıkları, ortopedik hastalıklar, nörolojik rahatsızlıklar, damar sertliği ve daha birçok sağlık sorunu üzerinde olumlu etkiler yapabiliyor. Gönen kaplıcaları yörede bulunan birçok tesisin ortak ismi aslında; Gönen otelleri arasından birini seçiyor ve bir yandan güzel bir şekilde ağırlanırken diğer yandan termal su ile dolu havuzlardan, fizik tedavi hizmetlerinden faydalanarak derdinize derman arıyorsunuz.

Gönen Kaplıcaları Rehberi

Gönen Kaplıcaları Rehberi

Kendini sürekli yorgunluk hissi, uykusuzluk sorunları ve ağrılarla gösteren fibromialji hastalığından muzdaripseniz Gönen kaplıcalarının sıcaklığı 78 dereceyi bulan berrak ve şifalı sularının sizi bu sorundan kurtarması mümkün. Kaplıca suları stresinizi üstünüzden akıtıyor, kaslarınızı gevşetiyor, kendinizi daha huzurlu hissetmenizi sağlıyor ve daha çok çalışan kadınları etkileyen bu hastalıktan 10 – 21 gün arasında kurtulabiliyorsunuz.