Gönen Kaplıcaları Gezisi

Gönen eskiden beri önemli bir kaplıca merkezidir. Balıkesir iline bağlı Gönen kaplıcaları Gönen Çayı kenarında konuşlanmıştır. Gönen kaplıcaları yetmiş bin metrekarelik milli park üzerindedir. Gönen tertemiz havası ve doğal güzellikleri ile hem şifalı sularından şifa bulabileceğiniz hem de ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yerdir.

Gönen Kaplıcaları Gezisi

Termal su, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. İçme ve banyo kürleri olarak yararlanılıyor ve suyun sıcaklığı 78 derecedir. Kadın hastalıkları, idrar yolları hastalıkları, damar sertliği, kolitis, solunum sistemi hastalıkları, ortopedik ve nörolojik hastalıkların tedavisinde kaplıcalardan faydalanılmaktadır. Dünyada çok az rastlanır bir biçimde saf, temiz ve özelliğini yitirmeden kalmış olan kaplıca suyu, kronik alt ve üst solunum yolu hastalıklarında etkindir.

Gönen’de kaliteli tesisler hizmet vermektedir. Otellerde termal havuzlar, sağlık banyoları ve fizik tedavi merkezleri bulunmaktadır.

Otellerin düzenlediği çevre gezilerine katılarak yöreyi daha iyi tanıyabilirsiniz.

Termal Tesislerinin yakınında bulunan müzede taban mozaiği ile Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait taş eserler sergilenmektedir.

Gönen’de yapacağınız tatilinizden dinlenmiş ve sağlığınıza kavuşmuş olarak dönebilirsiniz.

Gönen’e nasıl gidilir?

Gönen’e Ulaşım

Gönen’e ulaşım çok kolaydır. İstanbul-Bandırma arası deniz otobüsüyle 2 saat. Bandırma’dan arabayla yarım saatte Gönen’e ulaşabilirsiniz.
Balıkesir-Gönen arası 74 km dir.
Bursa-Gönen arası 150 km.
İzmir-Gönen arası 250 km dir.