Gönen Kaplıcaları Gezisi

Gönen Kaplıcaları Gezisi

Gönen eskiden beri önemli bir kaplıca merkezidir. Balıkesir iline bağlı Gönen kaplıcaları Gönen Çayı kenarında konuşlanmıştır. Gönen kaplıcaları yetmiş bin metrekarelik milli park üzerindedir. Gönen tertemiz havası ve doğal güzellikleri ile hem şifalı sularından şifa bulabileceğiniz hem de ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yerdir.

Gönen Kaplıcaları Gezisi

Termal su, çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. İçme ve banyo kürleri olarak yararlanılıyor ve suyun sıcaklığı 78 derecedir. Kadın hastalıkları, idrar yolları hastalıkları, damar sertliği, kolitis, solunum sistemi hastalıkları, ortopedik ve nörolojik hastalıkların tedavisinde kaplıcalardan faydalanılmaktadır. Dünyada çok az rastlanır bir biçimde saf, temiz ve özelliğini yitirmeden kalmış olan kaplıca suyu, kronik alt ve üst solunum yolu hastalıklarında etkindir.

Gönen’de kaliteli tesisler hizmet vermektedir. Otellerde termal havuzlar, sağlık banyoları ve fizik tedavi merkezleri bulunmaktadır.

Otellerin düzenlediği çevre gezilerine katılarak yöreyi daha iyi tanıyabilirsiniz.

Termal Tesislerinin yakınında bulunan müzede taban mozaiği ile Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait taş eserler sergilenmektedir.

Gönen’de yapacağınız tatilinizden dinlenmiş ve sağlığınıza kavuşmuş olarak dönebilirsiniz.

Gönen’e nasıl gidilir?

Gönen’e Ulaşım

Gönen’e ulaşım çok kolaydır. İstanbul-Bandırma arası deniz otobüsüyle 2 saat. Bandırma’dan arabayla yarım saatte Gönen’e ulaşabilirsiniz.
Balıkesir-Gönen arası 74 km dir.
Bursa-Gönen arası 150 km.
İzmir-Gönen arası 250 km dir.

comments title

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku