Reklam

Göltürkbükü Tatil Yerleri

Göltürkbükü’nün havaalanına uzaklığı 45 km Bodrum’a uzaklığı 19 km dir. Bodrum’a gelmeden önce Yalıkavak-Torba sapağından sağa dönüp birkaç km gidilmekte daha sonra Torba’ya ulaşılmaktadır. Torba’yı geçtikten sonra ise Göltürkbükü sapağı bulunmaktadır. Aracınız yoksa Bodrum’dan sürekli minibüsler kalkmaktadır onlarla Göltürkbükü’ne ulaşabilirsiniz.

Göltürkbükü Tatil Yerleri

Göltürkbükü Bodrum yarımadasının kuzey kıyısı boyunca uzanan büyük bir koydur. Gölköy ve Türkbükü köyleri eskiden iki ayrı köyken 1999 yılında birleşerek Göltürkbükü Belediyesi olmuştur. Koyun batı yakasında tepelerin arasına kurulmuş olan Türkbükü bulunmaktadır. Türkbükü koyu balıkçıların doğal sığınağıdır ve koyun çıkışında dil balıklarının yatağı bulunmaktadır. Daha ileride de Gölköy bulunmaktadır. Gölköy yemyeşil bir vadiye kurulmuştur. Gölköy’de neredeyse her yerde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

Bodrum mandalinası yeşilken tranş kesip cin-toniğin içine atınca içkiye hoş bir koku ve tat vermektedir. Göltürkbükün’de bulunan oteller bu mandalina ağaçları arasında bulunmaktadır. Göltürkbükü’nde küçük butik oteller hizmet vermektedir.

Yazın sahil yolu araç trafiğe kapatılmaktadır. Sahil boyunca uzanan birçok bar, restoran ve kulüp bulunmaktadır. Gündüz bu işletmelerin iskelelerinde güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz. Burada gün boyu müzik ve eğlence hiç bitmemektedir. Akşam olunca ise bu iskelelerde masalar ve sandalyeler konulmaktadır. Restoran ve bar olarak hizmet verilmektedir. Göltürkbükü’nde Bodrum gece hayatı kadar olmasa da eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Sessizlik arayanlar ise mehtabın eşliğinde sahil boyu yürüyüş yapabilirler.

Bodrum’a yakınlığından dolayı tercih edilen koylardandır. Göltürkbükü tertemiz denizi ve yemyeşil doğası ile sakin ve huzurlu bir koydur. Göltürkbükü iskeleden yaz boyu çevreye tekne turları düzenlenmektedir. Bu turlarla Bodrum Yarımadası‘nın sakin koylarını gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku