Göltürkbükü’nün havaalanına uzaklığı 45 km Bodrum’a uzaklığı 19 km dir. Bodrum’a gelmeden önce Yalıkavak-Torba sapağından sağa dönüp birkaç km gidilmekte daha sonra Torba’ya ulaşılmaktadır. Torba’yı geçtikten sonra ise Göltürkbükü sapağı bulunmaktadır. Aracınız yoksa Bodrum’dan sürekli minibüsler kalkmaktadır onlarla Göltürkbükü’ne ulaşabilirsiniz.

Göltürkbükü Tatil Yerleri

Göltürkbükü Bodrum yarımadasının kuzey kıyısı boyunca uzanan büyük bir koydur. Gölköy ve Türkbükü köyleri eskiden iki ayrı köyken 1999 yılında birleşerek Göltürkbükü Belediyesi olmuştur. Koyun batı yakasında tepelerin arasına kurulmuş olan Türkbükü bulunmaktadır. Türkbükü koyu balıkçıların doğal sığınağıdır ve koyun çıkışında dil balıklarının yatağı bulunmaktadır. Daha ileride de Gölköy bulunmaktadır. Gölköy yemyeşil bir vadiye kurulmuştur. Gölköy’de neredeyse her yerde mandalina ağaçları bulunmaktadır.

Bodrum mandalinası yeşilken tranş kesip cin-toniğin içine atınca içkiye hoş bir koku ve tat vermektedir. Göltürkbükün’de bulunan oteller bu mandalina ağaçları arasında bulunmaktadır. Göltürkbükü’nde küçük butik oteller hizmet vermektedir.

Yazın sahil yolu araç trafiğe kapatılmaktadır. Sahil boyunca uzanan birçok bar, restoran ve kulüp bulunmaktadır. Gündüz bu işletmelerin iskelelerinde güneşlenebilir ve denize girebilirsiniz. Burada gün boyu müzik ve eğlence hiç bitmemektedir. Akşam olunca ise bu iskelelerde masalar ve sandalyeler konulmaktadır. Restoran ve bar olarak hizmet verilmektedir. Göltürkbükü’nde Bodrum gece hayatı kadar olmasa da eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Sessizlik arayanlar ise mehtabın eşliğinde sahil boyu yürüyüş yapabilirler.

Bodrum’a yakınlığından dolayı tercih edilen koylardandır. Göltürkbükü tertemiz denizi ve yemyeşil doğası ile sakin ve huzurlu bir koydur. Göltürkbükü iskeleden yaz boyu çevreye tekne turları düzenlenmektedir. Bu turlarla Bodrum Yarımadası‘nın sakin koylarını gezebilirsiniz.