Gölköy – Bodrum – Muğla

Gölköy – Bodrum – Muğla

Bodrum’a uzaklığı 19 km havaalanına uzaklığı ise 45 km dir. Bodrum’a gelmeden önce Yalıkavak – Torba sapağından sağa dönüp birkaç km gittikten sonra Torba’ya ulaşılıyor. Torba’yı geçtikten sonra ise Gölköy’e ulaşılmaktadır. Bodrum Yarımadasının kuzey kıyısında bulunmaktadır. Özel aracınız yoksa Bodrum’dan minibüslerle Gölköy’e gidebilirsiniz.

Gölköy ve Türkbükü köyleri eskiden iki ayrı köyken 1999 yılında birleşerek Göltürkbükü Belediyesi olmuştur. Koyun batı yakasında tepelerin arasına kurulmuş ve önünde bulunan iki ada tarafından korunmakta olan Türkbükü bulunmaktadır. Daha ileride ise Gölköy bulunmaktadır ve yemyeşil bir vadiye kurulmuştur.

Gölköy sahilde upuzun bir kumsal ile restoran ve pansiyonları bulunmaktadır. Gölköy’de nerdeyse her bahçede mandalina ağaçları bulunmaktadır. Mis kokulu bodrum mandalinaları bulunan bahçede oturmak çok keyiflidir. Bodrum mandalinası yeşilken tranş kesip cin-toniğin içine atınca içkiye hoş bir koku ve tat vermektedir.

Gölköy uzun bir sahile sahiptir ve sahil boyunca da denize girilebilmektedir. Sahilin hemen arkasında sıralanmış olan restoranlarda keyifle yemek yiyebilirsiniz. Günbatımını seyrederek bu restoranlarda taze balık yiyebilirsiniz.

Gölköy’ün mitolojik adı Karainda’dır ve Karyalılar zamanında halk şarapçılık ve bağcılıkla geçimlerini sağlamaktaydılar.

Gölköy sakin ve huzurlu tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri bir koydur. Bodrum merkez kadar hareketli olmasa da burada da geceler keyifli yaşanmaktadır.

2 “Gölköy – Bodrum – Muğla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku