Göcek – Fethiye – Muğla

Göcek – Fethiye – Muğla

Göcek dünyaca ünlü koyları, turkuvaz rengi denizi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz muhteşem bir tatil beldesidir. Fethiye körfezi içinde yer alan Göcek her kıvrımında ayrı bir güzellik barındırmaktadır. Akdeniz’in tertemiz denizi ve yemyeşil çam ormanlarını uyum içersinde görebileceğiniz gizli bir cennet. Yat turizminde önemli bir yer tutan Göcek yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Mavi turlar genelde Göcek’ten başlamaktadır. Ekonomik günlük tekne turlarına katılarak eşsiz doğal güzellikleri yaşamanız mümkün. Tüm tatilinizi tekne de geçirmek ve her gün yeni bir koyda demirlemek isterseniz her türlü konforun sunulduğu yatları da kiralayabilirsiniz. Göcek içersinde 4 marina bulunmakta olup 850 yat kapasitesine sahiptir. Kaptanlık deneyiminiz varsa eğer mürettebatsız yatlar kiralayıp gezmek mümkün.

Kapıdağı Yarımadası ile Göcek Körfezi arasında kalan doğa harikası koylar ve adalar bölgenin eşsiz güzelliklerini oluşturmaktadır. Göcek Adası Göcek’in doğal liman olmasını sağlayan en büyük etkendir. Göcek adası üzerinde çok sayıda plaj bulunmaktadır. Adada bulunan İncirli Koy’a yazın Belediye Marinasından dolmuş tekneler çalışmakta. Yassıca adalar küçücük adaların hepsine birden bu isim verilmiştir. Adalarda tesis yoktur bir adadan diğerine yüzerek geçebilir ve adayı gezebilirsiniz.

Göcek’te doğal dalgakıranlar denizi bir havuz gibi güvenli hale getirdiğinden dalgasız denizde keyifle yüzebilirsiniz. Tarihi Lykia antik kalıntıları Göcek’i eşsiz kılan güzelliklerden birisidir. Mis gibi çam ormanları ve mavinin tonlarını barındıran denizi ile Göcek huzur dolu bir tatil beldesidir. Göcek’e gidince mutlaka yapmanız gereken şey mavi suların tadını en güzel çıkarabileceğiniz 12 ada turuna katılmanızdır. Bu turlar her gün düzenlenmekte ve dokuz saat sürmektedir.

Konaklama seçenekleri çok çeşitli olup her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Pansiyon, apart otel, butik otel seçenekleri bulunmaktadır. Göcek’in tüm koylarını gezip cennet köşeleri görebileceğiniz, mavi ve yeşilin birleştiği yerlerde bulunmak için tatilinizi teknede geçirebilirsiniz.

Göcek – Fethiye – Muğla Ulaşım
Dalaman Hava Alanından sadece 20 km uzaklıktadır. Kendi aracınızla gelmek isterseniz Fethiye üzerinden Göcek’e ulaşabilirsiniz. Fethiye’ye uzaklığı 37 km dir.

comments title

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi
Akdeniz

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi

Mersin Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip illerden biridir. Akdeniz denilince ilk akla gelen Antalya olsa da Mersin’de yaz turizmi için ideal tatil beldelerinden biridir. Akdeniz’in incisi olan Mersin’in her yanında tarihi miras bulunmaktadır. Roma, Bizans ve Klikya tarihi mirası ile gezip görülmesi gereken ilde uzayıp giden güzel kıyılara da sahiptir. Silifke, Yeşilovacıkta’ta bulunan Boğsak Koyu […]

Devamını oku
Çıralı Antalya Gezi Rehberi
Akdeniz

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır. Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken […]

Devamını oku
Düden Şelalesi Gezi Rehberi
Akdeniz

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Antalya’daki önemli mesire alanlarından biri de Düden Şelalesi’dir. Özellikle sıcak yaz aylarında Düden şelalesi ve çevresindeki piknik alanı doğanın içerisinde güzel ve serin bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur. Antalya’nın halkı veya tatilcilerin her zaman yoğun ilgi gösterdikleri mesire alanıdır. Şelale kentin 12 km kuzeyinde bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerle şelaleye gidebilirsiniz. Bıyıklı düdeninden kaybolan […]

Devamını oku