Göcek – Fethiye – Muğla

Göcek dünyaca ünlü koyları, turkuvaz rengi denizi ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz muhteşem bir tatil beldesidir. Fethiye körfezi içinde yer alan Göcek her kıvrımında ayrı bir güzellik barındırmaktadır. Akdeniz’in tertemiz denizi ve yemyeşil çam ormanlarını uyum içersinde görebileceğiniz gizli bir cennet. Yat turizminde önemli bir yer tutan Göcek yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Mavi turlar genelde Göcek’ten başlamaktadır. Ekonomik günlük tekne turlarına katılarak eşsiz doğal güzellikleri yaşamanız mümkün. Tüm tatilinizi tekne de geçirmek ve her gün yeni bir koyda demirlemek isterseniz her türlü konforun sunulduğu yatları da kiralayabilirsiniz. Göcek içersinde 4 marina bulunmakta olup 850 yat kapasitesine sahiptir. Kaptanlık deneyiminiz varsa eğer mürettebatsız yatlar kiralayıp gezmek mümkün.

Kapıdağı Yarımadası ile Göcek Körfezi arasında kalan doğa harikası koylar ve adalar bölgenin eşsiz güzelliklerini oluşturmaktadır. Göcek Adası Göcek’in doğal liman olmasını sağlayan en büyük etkendir. Göcek adası üzerinde çok sayıda plaj bulunmaktadır. Adada bulunan İncirli Koy’a yazın Belediye Marinasından dolmuş tekneler çalışmakta. Yassıca adalar küçücük adaların hepsine birden bu isim verilmiştir. Adalarda tesis yoktur bir adadan diğerine yüzerek geçebilir ve adayı gezebilirsiniz.

Göcek’te doğal dalgakıranlar denizi bir havuz gibi güvenli hale getirdiğinden dalgasız denizde keyifle yüzebilirsiniz. Tarihi Lykia antik kalıntıları Göcek’i eşsiz kılan güzelliklerden birisidir. Mis gibi çam ormanları ve mavinin tonlarını barındıran denizi ile Göcek huzur dolu bir tatil beldesidir. Göcek’e gidince mutlaka yapmanız gereken şey mavi suların tadını en güzel çıkarabileceğiniz 12 ada turuna katılmanızdır. Bu turlar her gün düzenlenmekte ve dokuz saat sürmektedir.

Konaklama seçenekleri çok çeşitli olup her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Pansiyon, apart otel, butik otel seçenekleri bulunmaktadır. Göcek’in tüm koylarını gezip cennet köşeleri görebileceğiniz, mavi ve yeşilin birleştiği yerlerde bulunmak için tatilinizi teknede geçirebilirsiniz.

Göcek – Fethiye – Muğla Ulaşım
Dalaman Hava Alanından sadece 20 km uzaklıktadır. Kendi aracınızla gelmek isterseniz Fethiye üzerinden Göcek’e ulaşabilirsiniz. Fethiye’ye uzaklığı 37 km dir.