Finike Tatil Rehberi

Demre’den Antalya’ya giden karayolunun 30. km’sinde Finike karşınıza çıkar. Portakalları ile ünlü olan Finike’de her yer portakal ağaçları ile kaplıdır.

Finike’ de tatil denilince ilk akla gelen deniz, güneş ve kumsaldır. Finike bu yönü ile mükemmel tatil imkanı sunan bir tatil beldesidir. Antalya’nın diğer tatil beldelerine göre daha doğal kalmış ve sakin bir beldesi olan Finike’de doğa ve deniz iç içe geçmiştir. Upuzun kumsalları, mavi bayraklı tertemiz denizi ve temiz havası ile doğa ve güneşin keyfini çıkartabileceğiniz bir tatil beldesidir.

Finike Tatil Rehberi

Finike’ye Nasıl Gidilir?

Finike’ye Kaş yönünden gitmek isterseniz dağ havası, çam ve sedir ağaçlarının kokusu eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Antalya yönünden gitmek isterseniz ise, deniz manzarası eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Finike’ye giderken yolda güzel manzaralar seyredebilir ve irili ufaklı koylarda mola verip serinleyebilirsiniz. Finike ile Demre arası 28 km, Finike ile Ankara arası 547 km ve Finike ile İstanbul arası 738 km.dir.

Finike’nin yakın çevresinde bulunan gezilecek güzellikler ise Kaş, Kalkan, Demre, Kemer, Antalya ve Alanya’ dır. Finike Marina içinde bulunan Cafe ve restoranlarda keyifli zaman geçirebilir güneşin batışını izleyebilirsiniz. Marinada tekne kiralayarak yakın koyları gezebilir ve tekne turu yapabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz sabahları balığa çıkarbilir tamamen stresinizi atabilirsiniz. Hiç unutamayacağınız bir tatili Finike’de geçirmeniz mümkündür.

Genelde emekli olanlar yazın ve kışında Finike’de kalmaktadırlar. Sadece yazın değil kışında çok rahatlıkla kalabileceğiniz bir beldedir Finike – Antalya. Dingin ve doğal güzellikleri ile Finike sizin de yeni yaşam alanınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi
Akdeniz

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi

Mersin Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip illerden biridir. Akdeniz denilince ilk akla gelen Antalya olsa da Mersin’de yaz turizmi için ideal tatil beldelerinden biridir. Akdeniz’in incisi olan Mersin’in her yanında tarihi miras bulunmaktadır. Roma, Bizans ve Klikya tarihi mirası ile gezip görülmesi gereken ilde uzayıp giden güzel kıyılara da sahiptir. Silifke, Yeşilovacıkta’ta bulunan Boğsak Koyu […]

Devamını oku
Çıralı Antalya Gezi Rehberi
Akdeniz

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır. Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken […]

Devamını oku
Düden Şelalesi Gezi Rehberi
Akdeniz

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Antalya’daki önemli mesire alanlarından biri de Düden Şelalesi’dir. Özellikle sıcak yaz aylarında Düden şelalesi ve çevresindeki piknik alanı doğanın içerisinde güzel ve serin bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur. Antalya’nın halkı veya tatilcilerin her zaman yoğun ilgi gösterdikleri mesire alanıdır. Şelale kentin 12 km kuzeyinde bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerle şelaleye gidebilirsiniz. Bıyıklı düdeninden kaybolan […]

Devamını oku