Demre’den Antalya’ya giden karayolunun 30. km’sinde Finike karşınıza çıkar. Portakalları ile ünlü olan Finike’de her yer portakal ağaçları ile kaplıdır.

Finike’ de tatil denilince ilk akla gelen deniz, güneş ve kumsaldır. Finike bu yönü ile mükemmel tatil imkanı sunan bir tatil beldesidir. Antalya’nın diğer tatil beldelerine göre daha doğal kalmış ve sakin bir beldesi olan Finike’de doğa ve deniz iç içe geçmiştir. Upuzun kumsalları, mavi bayraklı tertemiz denizi ve temiz havası ile doğa ve güneşin keyfini çıkartabileceğiniz bir tatil beldesidir.

Finike Tatil Rehberi

Finike’ye Nasıl Gidilir?

Finike’ye Kaş yönünden gitmek isterseniz dağ havası, çam ve sedir ağaçlarının kokusu eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Antalya yönünden gitmek isterseniz ise, deniz manzarası eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Finike’ye giderken yolda güzel manzaralar seyredebilir ve irili ufaklı koylarda mola verip serinleyebilirsiniz. Finike ile Demre arası 28 km, Finike ile Ankara arası 547 km ve Finike ile İstanbul arası 738 km.dir.

Finike’nin yakın çevresinde bulunan gezilecek güzellikler ise Kaş, Kalkan, Demre, Kemer, Antalya ve Alanya’ dır. Finike Marina içinde bulunan Cafe ve restoranlarda keyifli zaman geçirebilir güneşin batışını izleyebilirsiniz. Marinada tekne kiralayarak yakın koyları gezebilir ve tekne turu yapabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz sabahları balığa çıkarbilir tamamen stresinizi atabilirsiniz. Hiç unutamayacağınız bir tatili Finike’de geçirmeniz mümkündür.

Genelde emekli olanlar yazın ve kışında Finike’de kalmaktadırlar. Sadece yazın değil kışında çok rahatlıkla kalabileceğiniz bir beldedir Finike – Antalya. Dingin ve doğal güzellikleri ile Finike sizin de yeni yaşam alanınız olabilir.