Erciyes Kayak Merkezi mükemmel kayak pistine sahiptir. Tertemiz havası ve buz gibi suyu ile tercih edilen bir kayak merkezidir. Ulaşım çok kolay olup Kayseri merkeze uzaklık 25 kilometredir. Kayseri merkezden kayak merkezine giden yol asfalttır ve sürekli ulaşıma açık tutulmaktadır.

Erciyes profesyonel kayakçıların tercih ettiği kayak merkezlerinden birisidir. Kayak pistlerinin toplam uzunluğu 12 km dir. En uzun pisti 3.5km. dir ve 8 adet mekanik lift bulunmaktadır. Erciyes Dağı‘nın yüksekliği 3917 metredir. Erciyes’teki pistlerin eğimleri % 10 ile % 50 arasında değişmektedir. Pistlerde kayak yapmanın zorluğuna göre mavi, yeşil, kırmızı, siyah olmak üzere farklı renkler belirlenmiştir. Bu sayede kayakçılar kendilerine en uygun pisti seçme imkanına kavuşmaktadır.

Erciyes Kayak Merkezi Rehberi

Erciyes Kayak Merkezi Rehberi

Erciyes Kayak Merkezi kışın sürekli kar yağışı almaktadır. Kayak için en uygun dönem; Kasım ayından Mart ayına kadar kayak yapılabilmektedir. Hafta sonu gezi amacıyla gelinebileceği gibi, şubat tatilinde ve kar tatilinde merkezi konumu ve kolay ulaşımı nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Kar kalınlığı 2 metre civarında olup toz karda kayma imkanı vardır.

Kayak merkezinde birçok otel hizmet vermektedir. Erciyes Kayak Merkezi’nde Grand Eras Erciyes, Mirado Del Lago, Amalia Erciyes Boutique Hotel, ACE Dağ Oteli kayakseverlere hizmet sunan başlıca konaklama merkezleri olarak sayılabilir. Konaklama ve telesiyej fiyatları uygundur. Bu nedenle aileler tarafından tercih edilmektedir.

İstanbul’dan Kayseri’ye her gün uçak kalkmaktadır. Ankara’dan özel aracınız ile 3.5 saatte gidebilirsiniz.