Elmadağ Kayak Merkezi Gezisi

Ankara’ya çok yakın olan Elmadağ Kayak Merkezi kış sporları açısından önemli bir yere sahiptir. Ankara şehir merkezine uzaklık sadece 18 km olup kışın güzel bir hafta sonu gezisi için gidebilirsiniz. Şehre çok yakın olmasından dolayı kayak merkezine kendi özel aracınızla günübirlik gidebilirsiniz.

Üniversite araçları ile de kayak merkezine ulaşım mümkün. Elmadağ kayak merkezinde ODTÜ – Hacettepe – Ankara Üniversiteleri ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ ne ait kayak evi bulunmaktadır. Ayrıca özel bir otel hizmet vermektedir ve merkezde iki restoran bulunmaktadır. Kışın ulaşımın kolaylığı ve Üniversitelerin tesislerinden dolayı öğrencileri tercih ettiği önemli bir kayak merkezidir.

Elmadağ Kayak Merkezi Gezisi

Elmadağ kayak merkezinde sezon Ocak- Mart arasındadır. Pistler ağaçsızdır ve çayırlarla kaplıdır. 720 kişi kapasiteli 548m’lik bir adet teleski bulunmaktadır ve pistin uzunluğu 1km. dir. Pist kolay ve orta zorluk derecesindedir. Elmadağ doğa yürüyüşü için de çok uygun bir yerdir. İlkbahar ve sonbahar aylarında gidip hem temiz hava almak hem de yürüyüş yapmak için Ankaralılar için vazgeçilmez alanlardan biridir.

Elmadağ kayak merkezinde geçireceğiniz güzel bir hafta sonu ile işinizin başına daha mutlu dönebilirsiniz.