Domuz Çukuru – Datça

Domuz Çukuru – Datça

Tatil anlayışınız tamamen sessiz, sakin, huzurlu ve doğayla baş başa olabileceğiniz bir yer ise Domuz Çukuru tam size göre. Hayatınız boyunca unutamayacağınız medeniyetten uzakta konforlu ve modern bir Robinson hayatı yaşayabileceğiniz bir yer Domuz Çukuru. Çam ormanlarıyla kaplı, bol oksijenli, nemin hiç olmadığı ve pırıl pırıl bir denizi olan bir yer burası. Karayolu olmadığı için trafik, motor gürültüsü, korna sesi yok burada. Elektrik jeneratörden, su kuyudan karşılanmaktadır. Tek ulaşım denizden olup birkaç kilometre uzakta bulunan Datça’ya eşekle gidilebilmektedir.

Tatil yörelerinde görmeye alışık olduğumuz kıyı şeridi ve geri plana yerleşmiş restoran, çay bahçesi ve barlar yok burada. 600 metre uzunluğunda bir kumsal, müthiş güzel bir doğa ve berrak bir deniz.

Burada neler yok derseniz radyo, televizyon, sürekli çalan cep telefonları, araba gürültüsü, kalabalık, sabahları şezlong kapma yarışı, diskotek gürültüsü yok. Denize gitmek için beklemeniz gereken araç yok. Yemek saati yok telaş, panik, bir şeyleri kaçırırım korkusu hiç yok. Burada plansız, saatlere bağlı kalmadan gerçek anlamda bir tatil yaparsınız. Burada gürültü kirliliği hiç yok ilk gün biraz yabancılık çekebilirsiniz ama daha sonrasında çok seveceğiniz bir yer burası. Tatilinizin sonunda ise ayrılmak istemeyeceğiniz ve unutamadığınız bir tatil olacak.

Neler var derseniz ormanın içinde iki kişilik tertemiz bungalovlarda kalabilirisiniz. Burada sabah çok dinlenmiş ve dinç kalkarsınız yataktan. Bol oksijen ve kuş sesleri arasında uyanmak gerçekten çok güzel bir duygudur. Akşamları iri taneli kumlara uzanıp gökyüzünü izleye bilirsiniz. Etrafta ışık olmadığı için yıldızlar daha parlak ve çok görünmekte. Şarabınız veya biranızla birlikte kumsalda yıldızların altında oturup gökyüzünü seyredebilirsiniz. Herkese yetecek kadar şezlong ve hamak bulunmakta. Yalnız kalabileceğiniz uzunlukta bir kumsal bulunmakta. Yöresel yemekler ve doğal ürünlerden oluşan lezzetli yemekler. İsterseniz bütün gün hamakta tembellik yapın veya turkuvaz rengi denizin derinliklerinde balıklarla birlikte yüzün. Dalmayı severseniz burası tam size göre bir yer deniz o kadar berrak ki. İzlemek istediğiniz film CD leri varsa yanınızda getirebilirsiniz.

Domuz Çukuru’nu tercih eden yatlar sahilden 10-15 metre ilerde demirleyip geceleme yapmaktalar. Dilerseniz düzenlenen tekne turlarıyla gezilere katılarak Hayıt Bükü, Palamut Bükü ve tarihi Knidos Antik Kenti’ni de gezebilirsiniz.

3 “Domuz Çukuru – Datça

  1. Hi my name is Janette and I just wanted to drop you a quick note here instead of calling you. I came to your Domuz Çukuru – Datça | Tatil ve Gezi Rehberi page and noticed you could have a lot more visitors.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku