Domuz Çukuru – Datça

Tatil anlayışınız tamamen sessiz, sakin, huzurlu ve doğayla baş başa olabileceğiniz bir yer ise Domuz Çukuru tam size göre. Hayatınız boyunca unutamayacağınız medeniyetten uzakta konforlu ve modern bir Robinson hayatı yaşayabileceğiniz bir yer Domuz Çukuru. Çam ormanlarıyla kaplı, bol oksijenli, nemin hiç olmadığı ve pırıl pırıl bir denizi olan bir yer burası. Karayolu olmadığı için trafik, motor gürültüsü, korna sesi yok burada. Elektrik jeneratörden, su kuyudan karşılanmaktadır. Tek ulaşım denizden olup birkaç kilometre uzakta bulunan Datça’ya eşekle gidilebilmektedir.

Tatil yörelerinde görmeye alışık olduğumuz kıyı şeridi ve geri plana yerleşmiş restoran, çay bahçesi ve barlar yok burada. 600 metre uzunluğunda bir kumsal, müthiş güzel bir doğa ve berrak bir deniz.

Burada neler yok derseniz radyo, televizyon, sürekli çalan cep telefonları, araba gürültüsü, kalabalık, sabahları şezlong kapma yarışı, diskotek gürültüsü yok. Denize gitmek için beklemeniz gereken araç yok. Yemek saati yok telaş, panik, bir şeyleri kaçırırım korkusu hiç yok. Burada plansız, saatlere bağlı kalmadan gerçek anlamda bir tatil yaparsınız. Burada gürültü kirliliği hiç yok ilk gün biraz yabancılık çekebilirsiniz ama daha sonrasında çok seveceğiniz bir yer burası. Tatilinizin sonunda ise ayrılmak istemeyeceğiniz ve unutamadığınız bir tatil olacak.

Neler var derseniz ormanın içinde iki kişilik tertemiz bungalovlarda kalabilirisiniz. Burada sabah çok dinlenmiş ve dinç kalkarsınız yataktan. Bol oksijen ve kuş sesleri arasında uyanmak gerçekten çok güzel bir duygudur. Akşamları iri taneli kumlara uzanıp gökyüzünü izleye bilirsiniz. Etrafta ışık olmadığı için yıldızlar daha parlak ve çok görünmekte. Şarabınız veya biranızla birlikte kumsalda yıldızların altında oturup gökyüzünü seyredebilirsiniz. Herkese yetecek kadar şezlong ve hamak bulunmakta. Yalnız kalabileceğiniz uzunlukta bir kumsal bulunmakta. Yöresel yemekler ve doğal ürünlerden oluşan lezzetli yemekler. İsterseniz bütün gün hamakta tembellik yapın veya turkuvaz rengi denizin derinliklerinde balıklarla birlikte yüzün. Dalmayı severseniz burası tam size göre bir yer deniz o kadar berrak ki. İzlemek istediğiniz film CD leri varsa yanınızda getirebilirsiniz.

Domuz Çukuru’nu tercih eden yatlar sahilden 10-15 metre ilerde demirleyip geceleme yapmaktalar. Dilerseniz düzenlenen tekne turlarıyla gezilere katılarak Hayıt Bükü, Palamut Bükü ve tarihi Knidos Antik Kenti’ni de gezebilirsiniz.