Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan Gezi Rehberi

Yoğun stresten ve kalabalıktan bunaldıysanız sakin, huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz Muğla’nın eşsiz tatil yerlerinden Dalyan tam size göre bir beldedir.

Dalyan Köyceğiz Gölü’nün denize bağlandığı kanal ve bu alandaki deltalık bölgedir. Dalyan’ın doğusu ve batısı ormanlar ile kaplıdır.

Dalyan’da kanal’ın kenarında tekneler bulunmaktadır bu tekneler ile İztuzu sahili, Kaunos Antik Kenti ile kaya mezarlarını gezebilir veya çamur banyosu yapabilirsiniz.

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan merkeze 15 dakika uzaklıkta olan ve tekne ile gidilebilen günübirlik tesislerde çamur banyosu yapabilirsiniz. Dalyan ağzı plajına ise sadece Dalyan’dan kalkan tekneler ile gidilebilmektedir.

İztuzu plajı kilometrelerce uzanan bir plaj ve günübirlik plaj tesisleri yer almaktadır. İztuzu plajına karayolu ile Dalyan’dan gidilebilmektedir. Caretta caretta türü dev kaplumbağalar yumurtlamak için İztuzu plajına gelmekteler. İztuzu plajı dünyada doğallığını koruyabilmiş ikinci doğal plajdır. Tam bir doğa harikası olan iztuzu plajında denize girmek ve sahilde yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Plaj sığ bir sahile sahiptir ve incecik kumları ile muhteşem bir doğa harikasıdır.

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan merkezden motorla ören yeri iskelesine gidilmektedir oradan da on dakikalık bir yürüyüş ile Kaunos Antik Kentine gidilebilmektedir.

Köyceğiz, Ekincik, Çandır, Gökbel ve Dalyan aynı tip doğal güzelliklere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku