Dalyan Gezi Rehberi

Yoğun stresten ve kalabalıktan bunaldıysanız sakin, huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz Muğla’nın eşsiz tatil yerlerinden Dalyan tam size göre bir beldedir.

Dalyan Köyceğiz Gölü’nün denize bağlandığı kanal ve bu alandaki deltalık bölgedir. Dalyan’ın doğusu ve batısı ormanlar ile kaplıdır.

Dalyan’da kanal’ın kenarında tekneler bulunmaktadır bu tekneler ile İztuzu sahili, Kaunos Antik Kenti ile kaya mezarlarını gezebilir veya çamur banyosu yapabilirsiniz.

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan merkeze 15 dakika uzaklıkta olan ve tekne ile gidilebilen günübirlik tesislerde çamur banyosu yapabilirsiniz. Dalyan ağzı plajına ise sadece Dalyan’dan kalkan tekneler ile gidilebilmektedir.

İztuzu plajı kilometrelerce uzanan bir plaj ve günübirlik plaj tesisleri yer almaktadır. İztuzu plajına karayolu ile Dalyan’dan gidilebilmektedir. Caretta caretta türü dev kaplumbağalar yumurtlamak için İztuzu plajına gelmekteler. İztuzu plajı dünyada doğallığını koruyabilmiş ikinci doğal plajdır. Tam bir doğa harikası olan iztuzu plajında denize girmek ve sahilde yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Plaj sığ bir sahile sahiptir ve incecik kumları ile muhteşem bir doğa harikasıdır.

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan merkezden motorla ören yeri iskelesine gidilmektedir oradan da on dakikalık bir yürüyüş ile Kaunos Antik Kentine gidilebilmektedir.

Köyceğiz, Ekincik, Çandır, Gökbel ve Dalyan aynı tip doğal güzelliklere sahiptir.