Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı bir köy olan Çıralı ülkemizin doğal dokusunu koruyabilmiş yörelerinden biri olarak yerli ve yabancı turistlerin, bisikletçilerin ve fotoğrafçıların ilgisini çekiyor. Muz ve mandalina kokan bahçeler arasında dolaşmak, Türkiye’nin ve dünyanın en temiz denizlerinden birinde yüzmek, Olimpos Antik Kenti içerisinde gezmek ve Caretta Caretta kaplumbağalarını görmek fikri size güzel geliyorsa bir Çıralı tatili organize etmelisiniz. Denizlerin en mavisine ve yeşilin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan Çıralı’da tatil yaparken yat turlarına katılarak Boncuklu Koyu, Ceneviz Koyu, Phaselis Antik Kenti, Adrasan ve Maden Koyu gibi güzel yerleri de görebilirsiniz. Balık tutmayı sevenlerdenseniz Çıralı size bu zevki de tattırıyor.

Tatilden beklentiniz tam anlamıyla dinlenmek, doğayı içinize çekmek, muhteşem manzaraları seyrederek yürüyüşler yapmaksa Çıralı’da istediğinizden de fazlasını bulacaksınız. Çıralı’nın bağlı olduğu Ulupınar Köyü de size berrak derelerin üzerine kurulmuş olan çardaklarda suyun sesini dinlemenin keyfini ve lezzetini unutamayacağınız alabalıkları sunuyor. Akşam saatlerinde uğramanız gereken Chimaera yani Yanartaş ise köyün kuzeybatısında bulunuyor. Bu tepeye 35 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilir ve kayaların arasından süzülerek gelen doğal gazın yer yer tutuşturulmasıyla meydana gelen büyüleyici güzellikteki manzarayı izleyebilirsiniz. Çıralı tatili sırasında oda çadırlarda, ağaç evlerde ve çingene karavanlarında özel zamanlar geçirmek isteyenlerse şu seçeneği incelemeli: Aylak Yaşam Kampı.

Çıralı – Antalya Gezilecek Yerler

Çıralı – Antalya Gezilecek Yerler

Çıralı’daki konaklama mekanları çok lüks değil fakat gayet kaliteli. Buradan Olimpos, Kemer ve daha birçok yere kolayca ulaşabiliyorsunuz; bunun için bisiklet kullanmayı tercih ederseniz bisikletinizi yanınızda getirmeniz de zorunlu değil, Çıralı’dan temin edebilirsiniz. Tesislerinin çoğunun denize yakın, hatta bazılarının denizin hemen kıyısında olduğu bu tatil beldesinden güzel görünümlerle kokulara doymuş ve dinlenmiş olarak döneceğinizden emin olabilirsiniz.

Çıralı ile ilgili Çıralı Antalya Gezi Rehberi Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.