Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır.

Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken bu akan suyun sesi sizin yolculuğunuza eşlik etmektedir. Huzuru ve sakinliği arıyorsanız yol üstünde biraz mola verin ve doğanın sesine kulak verin. Bu serin ve dingin doğada tüm stresinizden arındığınızı hissedeceksiniz. Daha sonrasında ise müthiş güzel bir deniz ve kumsal sizi kucaklıyor.

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Çıralı Gezilecek Yerler

Turunç ve portakal ağaçları arasındaki kamp alanları ve denize sıfır Çıralı pansiyonları doğa ile iç içe bir tatil geçirmeniz için sizi bekliyor. Çıralı da bungalow tarzı pansiyonlar olduğu gibi ağaç evler de çok yaygındır. Ayrıca Çıralı otelleri fiyat olarak uygun bütçelerle tatil yapma imkanı vermektedir. Kilometrelerce uzunlukta kumsala sahip Çıralı’da diğer tatil beldelerine göre daha sakin bir tatil sizi bekliyor. Fakat son yıllarda adı çok geçen tatil beldelerinden olduğu için biraz kalabalıklaşmaya başladı.

Çıralı – Antalya Gezilecek Yerler Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Çıralı girişinde köprüden geçtikten sonra sola dönüp toprak yola girin. Yanartaş (Khimaira) ören yerine gidebilirsiniz. Khimaira antik kenti üstünde volkanik arazide yüzyıllardır ateş yanmaktadır. Ören yerinde patika yürüyüşü yaparken arada bir durup Çıralı sahilini izleyin. Tepeden sahil çok güzel görünmektedir.

Buradaki gezi sizi biraz yorabilir fakat Khimaira antik kenti kalıntıları, volkanik alan ve eşsiz çıralı manzarası size yorgunluğunuzu unutturacaktır.

Olimpos antik kenti ise yazın suyun serinliğinde rahatlıkla dolaşılabiliyor. Olimpos ören yerinin akropolüne ise mutlaka çıkmalısınız.

Eşsiz Çıralı sahili, doğal güzellikleri ve sakinliği ile Çıralı size bütün kış hayal ettiğiniz tatili yaşatacaktır.