Bozcaada Tatil ve Gezi Rehberi

Bozcaada Tatil ve Gezi Rehberi

Bozcaada billur gibi pırıl pırıl denizi, uzun kumsalları ve bakir koyları ile misafirlerini beklemektedir. Denizin ortasındaki boz bir ada nasıl oluyor da bu kadar güzelliği bir arada barındırıyor diye merak uyandırıyor. Bozcaada bir defa gidenlerde alışkanlık yapıyor ve tekrar gitmek istiyorsunuz.

Bozcaada dört mevsimde gidebileceğiniz ve her mevsimi de ayrı güzellikte yaşayan bir ada. Genelde yaz tatili denince akla gelen bir yer Bozcaada. Mayıs sonundan Ekim ortasına kadar denize girebileceğiniz bir yer. Günü birlik adaya gitmeniz orayı tam olarak yaşamanız için yeterli değil en az birkaç gün geçirmelisiniz. Temmuz, Ağustos ayları adanın rüzgarlı ve nemsiz olmasından dolayı bunaltıcı olmuyor.

Bozcaada Gezi ve Tatil Rehberi

Sonbahar adanın en huzurlu olduğu mevsim. Deniz suyu bu mevsimde ısınmış oluyor. Bağbozumu dönemi olmasından dolayı adada yetişen çok lezzetli üzümlerden yiyebilirsiniz. Uzun yürüyüşler yapabilir veya bisikletle gezintiye çıkabilirsiniz.

Bozcaada Gezi ve Tatil Rehberi

Kış adada genel olarak güneşli geçiyor kar nadiren yayıyor. Bu mevsimde adada hayat çok durgun oturacak sıcak bir kafe bile bulmak bu dönemde çok zor. Ada müdavimleri bu dönemde de adayı sık sık ziyaret ediyorlar.

İlkbahar; bu mevsimde adada doğanın uyanışına tanık oluyorsunuz. Çiçekler kırları ve bağları renklendiriyor. Bu mevsimde piknik ve mangal keyfi yapabilir doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Şehrin kalabalık ve gürültüsünden bunalanlar için, birkaç günlük kaçamak ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek için yetecektir.

Daha fazlası için Bozcaada Gezilecek Yerler yazımızı okuyabilirsiniz.

Bozcaada’ya nasıl Gidilir?
Bozcaada Ulaşım
Geyikli – Bozcaada arası arabalı vapurla seferler yapılmaktadır.

Feribot seferleri için
gestasdenizulasim.com.tr
GESTAŞ 7/24 ÇAĞRI MERKEZİ 444 07 52

Çanakkale- Bozcaada arası deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

İstanbul’dan Çanakkale’ye oradan Geyikli’ye gitmelisiniz. Geyikli’den arabalı vapurla adaya ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan dört otobüs şirketi bu hatta çalışmakta yaklaşık yolculuk yedi saat sürmektedir.

Yakın yerler
Assos, Gökçeada, Cunda

comments title

  1. Detaylı bilgileriniz için teşekkürler ama biraz daha detaylı anlatımınızı sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku