Bozcaada Tatil ve Gezi Rehberi

Bozcaada billur gibi pırıl pırıl denizi, uzun kumsalları ve bakir koyları ile misafirlerini beklemektedir. Denizin ortasındaki boz bir ada nasıl oluyor da bu kadar güzelliği bir arada barındırıyor diye merak uyandırıyor. Bozcaada bir defa gidenlerde alışkanlık yapıyor ve tekrar gitmek istiyorsunuz.

Bozcaada dört mevsimde gidebileceğiniz ve her mevsimi de ayrı güzellikte yaşayan bir ada. Genelde yaz tatili denince akla gelen bir yer Bozcaada. Mayıs sonundan Ekim ortasına kadar denize girebileceğiniz bir yer. Günü birlik adaya gitmeniz orayı tam olarak yaşamanız için yeterli değil en az birkaç gün geçirmelisiniz. Temmuz, Ağustos ayları adanın rüzgarlı ve nemsiz olmasından dolayı bunaltıcı olmuyor.

Bozcaada Gezi ve Tatil Rehberi

Sonbahar adanın en huzurlu olduğu mevsim. Deniz suyu bu mevsimde ısınmış oluyor. Bağbozumu dönemi olmasından dolayı adada yetişen çok lezzetli üzümlerden yiyebilirsiniz. Uzun yürüyüşler yapabilir veya bisikletle gezintiye çıkabilirsiniz.

Bozcaada Gezi ve Tatil Rehberi

Kış adada genel olarak güneşli geçiyor kar nadiren yayıyor. Bu mevsimde adada hayat çok durgun oturacak sıcak bir kafe bile bulmak bu dönemde çok zor. Ada müdavimleri bu dönemde de adayı sık sık ziyaret ediyorlar.

İlkbahar; bu mevsimde adada doğanın uyanışına tanık oluyorsunuz. Çiçekler kırları ve bağları renklendiriyor. Bu mevsimde piknik ve mangal keyfi yapabilir doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Şehrin kalabalık ve gürültüsünden bunalanlar için, birkaç günlük kaçamak ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek için yetecektir.

Daha fazlası için Bozcaada Gezilecek Yerler yazımızı okuyabilirsiniz.

Bozcaada’ya nasıl Gidilir?
Bozcaada Ulaşım
Geyikli – Bozcaada arası arabalı vapurla seferler yapılmaktadır.

Feribot seferleri için
gestasdenizulasim.com.tr
GESTAŞ 7/24 ÇAĞRI MERKEZİ 444 07 52

Çanakkale- Bozcaada arası deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır.

İstanbul’dan Çanakkale’ye oradan Geyikli’ye gitmelisiniz. Geyikli’den arabalı vapurla adaya ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan dört otobüs şirketi bu hatta çalışmakta yaklaşık yolculuk yedi saat sürmektedir.

Yakın yerler
Assos, Gökçeada, Cunda