Bördübet – Marmaris

Şehrin karmaşasından ve stresten uzaklaşıp kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakmaya ne dersiniz? Saklı bir cenneti keşfetmek ve orada yenilenmek için Bördübet’e gitmelisiniz. Adeta küçük Amazona benzeyen Bördübet’te güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Börtübet Nerede

Marmaris’te bulunan Reşadiye yarım adasının Gökova Körfezi tarafında yer almaktadır. Hisarönü Köyüne bağlıdır Bördübet.

Bördübet Gezi Rehberi

Reşadiye yarım adasındaki koylardan biri olan Bördübet’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği içinden geçen 600 metre uzunluğundaki deresidir. Derede bulunan ördekler, sülünler, kuğular ve derenin iki yanında bulunan sazlar buraya ayrı bir güzellik katmaktadır. Dere 1 km uzunluğundaki plaja açılmaktadır. Saklı bir cennet olan Bördübet sık çam ormanlarıyla kaplı olup sincap, tavşan, kurbağa gibi yaban hayvanları ve balıkçıl kuşları ile huzur verici bir ortam sunmakta. Derede kano ve teknelerle gezinti yapılabilmektedir. Ayrıca Bördübet koyunda balık tutma imkanı da bulunmakta oltanızı yanınıza almayı unutmayın.

Bördübet Plajı 1 km uzunluğunda olup denizi çok temiz fakat birden derinleşmektedir. Bördübet koyu tur tekneleri ve özel teknelerin uğrak yeridir. Yazın en sıcak günlerinde dahi bol ağaçlık olmasından dolayı serin. Temiz havası, güzel denizi ve harika doğasıyla gelenleri büyüleyen bir yer Bördübet.

Bördübet – Marmaris’da ucuz tatil yapma imkanı bulunmaktadır. Doğayla iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız Club Amazon’da bungalov veya çadır da kalabilirsiniz. Daha konforlu bir konaklama isterseniz de Golden Key Bördübet’te kalabilirsiniz.

Bördübet’e Nasıl Gidilir

Kendi aracınız yoksa Marmaris otogar’ından Bördübet’e araçlar kalkmaktadır. Kendi aracınız varsa Marmaris’ten Datça istikametine giderken 30 km sonra Balıkaşıran Mevkiinde Amazon-Bördübet tabelasından sapın. Bu yoldan 9 km gittikten sonra Bördübet’e ulaşılmaktadır. Bu yol boyunca harika Gökova manzarası eşliğinde Bördübet’e gidilmekte. Dalaman Havalimanı’na uzaklık 95 km dir.