Bördübet – Marmaris

Bördübet – Marmaris

Şehrin karmaşasından ve stresten uzaklaşıp kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakmaya ne dersiniz? Saklı bir cenneti keşfetmek ve orada yenilenmek için Bördübet’e gitmelisiniz. Adeta küçük Amazona benzeyen Bördübet’te güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Börtübet Nerede

Marmaris’te bulunan Reşadiye yarım adasının Gökova Körfezi tarafında yer almaktadır. Hisarönü Köyüne bağlıdır Bördübet.

Bördübet Gezi Rehberi

Reşadiye yarım adasındaki koylardan biri olan Bördübet’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği içinden geçen 600 metre uzunluğundaki deresidir. Derede bulunan ördekler, sülünler, kuğular ve derenin iki yanında bulunan sazlar buraya ayrı bir güzellik katmaktadır. Dere 1 km uzunluğundaki plaja açılmaktadır. Saklı bir cennet olan Bördübet sık çam ormanlarıyla kaplı olup sincap, tavşan, kurbağa gibi yaban hayvanları ve balıkçıl kuşları ile huzur verici bir ortam sunmakta. Derede kano ve teknelerle gezinti yapılabilmektedir. Ayrıca Bördübet koyunda balık tutma imkanı da bulunmakta oltanızı yanınıza almayı unutmayın.

Bördübet Plajı 1 km uzunluğunda olup denizi çok temiz fakat birden derinleşmektedir. Bördübet koyu tur tekneleri ve özel teknelerin uğrak yeridir. Yazın en sıcak günlerinde dahi bol ağaçlık olmasından dolayı serin. Temiz havası, güzel denizi ve harika doğasıyla gelenleri büyüleyen bir yer Bördübet.

Bördübet – Marmaris’da ucuz tatil yapma imkanı bulunmaktadır. Doğayla iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız Club Amazon’da bungalov veya çadır da kalabilirsiniz. Daha konforlu bir konaklama isterseniz de Golden Key Bördübet’te kalabilirsiniz.

Bördübet’e Nasıl Gidilir

Kendi aracınız yoksa Marmaris otogar’ından Bördübet’e araçlar kalkmaktadır. Kendi aracınız varsa Marmaris’ten Datça istikametine giderken 30 km sonra Balıkaşıran Mevkiinde Amazon-Bördübet tabelasından sapın. Bu yoldan 9 km gittikten sonra Bördübet’e ulaşılmaktadır. Bu yol boyunca harika Gökova manzarası eşliğinde Bördübet’e gidilmekte. Dalaman Havalimanı’na uzaklık 95 km dir.

comments title

  1. Marmaris’e defalarca gittim ama Börtübet’i görmemiştim. Bir dahaki sefere mutlaka fırsat yaratacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku