Bitez, Bodrum yarım adası üstündeki en önemli narenciye yetiştirme alanıdır. Kumsalın arkasında bulunan kurumuş nehir yatağından ilerlendiğinde yüzlerce dönümlük mandalina bahçeleri bulunmaktadır. Yarım ay biçiminde uzun bir kumsala sahip olan Bitez sahilinin doğu tarafı hafif bataklık ve sığ olup denize girmek için uygun değildir. Bitez sahili temizdir, pırıl pırıl denizi ile çocuklu aileler için uygundur. Bitez plajı gibi sokakları da çok düzenli ve temizdir. Sahil boyunca şezlong ve şemsiye bulunmaktadır ve bunlardan ücret alınmamaktadır.

Bitez - Bodrum Tatil Yerleri

Bitez sahilinin hemen arka tarafında otel, pansiyon ve restoranlar bulunmaktadır yol ise arka tarafta kalmaktadır. Yolun sahile yakın olmaması çocuklu aileler için çok büyük bir avantajdır. Aracıyla gelenler için otopark sorunu yaşanmamaktadır.

Su sporları ile ilgilenenlerin tercih ettiği bir koydur. Türkiye’de sörf için en uygun yer Bitez’dir. Yıllar önce İngilizler koyda sörf okulu kurmuşlardır. Sun World Sailing’te sörf eğitimi verilmektedir. Bodrum çıkışlı günlük gezi teknelerinin uğrak yerlerinden biridir Bitez.

Sahilde bulunan restoran, bar ve cafelerde yemek yiyebilir veya bir şeyler içebilirsiniz. Bodrum ve Gümbet’in aksine Bitez’de akşamlar daha sakin ve huzurlu geçmektedir. Rahatsız edici bir kalabalık ve gürültü olmamaktadır. Bitez Bodrum’un güzel denizine girmek ve kalabalıktan uzak olmak isteyenlerin tercih ettiği koylardandır.

Bodrum Bitez’e nasıl gidilir?

Bodrum otogarına uzaklığı 8 km olup otogardan kalkan minibüslerle 10 dakikada ulaşılmaktadır.

Hava yolu ile Bodrum Milas havaalanına 45 km uzaklıktadır.