Belek, planlı gelişen turizm merkezlerinden biridir. Doğayla uyum içerisinde ve çevreye saygılı tesisleri ve kilometrelerce uzanan kumsalı ile çok güzeldir. Çam ağaçları arasındaki muhteşem tesisleri ve golf alanları ile pek çok tatilcinin tercih ettiği merkezlerdendir.

Antalya merkeze ve havalimanına yakın olması Belek’in tercih edilmesinde önemli faktörlerdendir. Belek’i tercih etmekteki önemli faktörlerden biri ulaşım kolaylığı olsa da tek faktör bu değildir. Kilometrelerce uzanan kumsalı, orman ve kumsal arasında inşa edilmiş çok planlı ve güzel konaklama tesisleri buranın tercih edilme nedenlerindendir. Belek’te bulunan tesislerin çoğu birinci sınıf tatil köyleri 5 ve 4 yıldızlı oteller tatilcilere hizmet vermektedir.

Belek Tatil Rehberi

Belek Tatil Rehberi

Belek Türkiye golf turizminin de merkezidir. Uluslararası standartlara sahip üç golf kulübü bu bölgede hizmet vermektedir.

Belek.,Batının zengin turistlerinin geldiği bir tatil beldesidir. Belek denince akla gelenler deniz, kum, güneş, çam ormanları ve golftür. Belek ormanında bulunan çamlar diğer çam çeşitlerine benzemez. Uzun gövdeli ve şemsiye gibi açılan dallara sahiptir. Çok sık olmadığı için ormanda rahatlıkla yürünebilmektedir. Ayrıca çevrede binicilik dersleri veren at çiftlikleri bulunmaktadır.

Belek, Aspendos, Sillyon, Köprülü kanyon, Selge, Side, Perge gibi ören yerlerine çok yakındır. Sillyon antik kenti Antalya-Alanya yolu üzerindeki Belek sapağından 6 km kuzeyde bulunmaktadır. Aspendos aynı sapaktan 18 km uzaklıktadır. Selge – Köprülü kanyonu ise 20. km de bulunmaktadır.