Belek Tatil Rehberi

Belek, planlı gelişen turizm merkezlerinden biridir. Doğayla uyum içerisinde ve çevreye saygılı tesisleri ve kilometrelerce uzanan kumsalı ile çok güzeldir. Çam ağaçları arasındaki muhteşem tesisleri ve golf alanları ile pek çok tatilcinin tercih ettiği merkezlerdendir.

Antalya merkeze ve havalimanına yakın olması Belek’in tercih edilmesinde önemli faktörlerdendir. Belek’i tercih etmekteki önemli faktörlerden biri ulaşım kolaylığı olsa da tek faktör bu değildir. Kilometrelerce uzanan kumsalı, orman ve kumsal arasında inşa edilmiş çok planlı ve güzel konaklama tesisleri buranın tercih edilme nedenlerindendir. Belek’te bulunan tesislerin çoğu birinci sınıf tatil köyleri 5 ve 4 yıldızlı oteller tatilcilere hizmet vermektedir.

Belek Tatil Rehberi
Belek Tatil Rehberi

Belek Türkiye golf turizminin de merkezidir. Uluslararası standartlara sahip üç golf kulübü bu bölgede hizmet vermektedir.

Belek.,Batının zengin turistlerinin geldiği bir tatil beldesidir. Belek denince akla gelenler deniz, kum, güneş, çam ormanları ve golftür. Belek ormanında bulunan çamlar diğer çam çeşitlerine benzemez. Uzun gövdeli ve şemsiye gibi açılan dallara sahiptir. Çok sık olmadığı için ormanda rahatlıkla yürünebilmektedir. Ayrıca çevrede binicilik dersleri veren at çiftlikleri bulunmaktadır.

Belek, Aspendos, Sillyon, Köprülü kanyon, Selge, Side, Perge gibi ören yerlerine çok yakındır. Sillyon antik kenti Antalya-Alanya yolu üzerindeki Belek sapağından 6 km kuzeyde bulunmaktadır. Aspendos aynı sapaktan 18 km uzaklıktadır. Selge – Köprülü kanyonu ise 20. km de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi
Akdeniz

Boğsak Koyu ve Boğsak Adası Gezi Rehberi

Mersin Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip illerden biridir. Akdeniz denilince ilk akla gelen Antalya olsa da Mersin’de yaz turizmi için ideal tatil beldelerinden biridir. Akdeniz’in incisi olan Mersin’in her yanında tarihi miras bulunmaktadır. Roma, Bizans ve Klikya tarihi mirası ile gezip görülmesi gereken ilde uzayıp giden güzel kıyılara da sahiptir. Silifke, Yeşilovacıkta’ta bulunan Boğsak Koyu […]

Devamını oku
Çıralı Antalya Gezi Rehberi
Akdeniz

Çıralı Antalya Gezi Rehberi

Kemer’den Kumluca yönünde giderken 28 km sonra Çıralı ayrımı bulunmaktadır. Çıralı ayrımından sonra ise 7 km gidince deniz kenarına ulaşılmaktadır. Çıralı yakınlarında bulunan Yanartaş (Chimaera) ve Olympos antik kentleri bulunmaktadır bundan dolayı Çıralıya ilgi artmaktadır. Çıralı yolu dar ve virajlı fakat bu yolda yolculuk yapmak çok keyiflidir. Çıralı yoluna paralel dere akmaktadır. Yeşillikler arasında giderken […]

Devamını oku
Düden Şelalesi Gezi Rehberi
Akdeniz

Düden Şelalesi Gezi Rehberi

Antalya’daki önemli mesire alanlarından biri de Düden Şelalesi’dir. Özellikle sıcak yaz aylarında Düden şelalesi ve çevresindeki piknik alanı doğanın içerisinde güzel ve serin bir gün geçirmek isteyenler için çok uygundur. Antalya’nın halkı veya tatilcilerin her zaman yoğun ilgi gösterdikleri mesire alanıdır. Şelale kentin 12 km kuzeyinde bulunmaktadır. Otobüs ve minibüslerle şelaleye gidebilirsiniz. Bıyıklı düdeninden kaybolan […]

Devamını oku