Reklam

Bademli Köyü – İzmir Tatil Rehberi

Bademli Köyü – İzmir Tatil Rehberi

Ege Bölgesi’nin seçkin köyleri arasında bulunan Bademli Köyü tertemiz havası ve güzel doğasıyla, kıyısı ve plajlarıyla ziyaretçilerine güzel bir deniz tatili vaat ediyor. Restoranlarında her zaman taze balık ve et bulunan köyün özel içeceği olan koruk şerbeti mutlaka tadına bakmanız gereken değişik bir lezzet. Dikili ilçesinin güneybatısında bulunan köy oksijen deposu olan Madra ve Kaz Dağlarına da oldukça yakın mesafede. Volkanik Karadağ’ın eteklerinde ve doğal bir liman konumundaki Bademli’de deniz/balık keyfi ve muhteşem manzaralar göreceğiniz doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Bademli Köyü – İzmir Tatil Rehberi

Merdivenköy ve Denizköy’deki krater gölleri ile mağaralar Bademli’nin doğal güzellikleri arasında yer alıyor. İnsanı şiriniğiyle büyüleyen köyün görülmeye değer yerleri arasında köyün kıyılarına ve Midilli Adası’na hakim konumuyla Kalem Adası da bulunuyor. Berrak ve mavi bayraklı deniziyle dalış tutkunları için çok uygun bir ortamı olan Kalem Adası’nda dalmak için kurs da alabilirsiniz. Adanın bazı ziyaretçilerinin ifadesine göre bu adanın denizini görmediğiniz sürece kendinizi mükemmel bir deniz görmüş saymamalısınız. Adanın zengin sualtı aleminden, rengi maviyle turkuaz arasında değişen muhteşem denizinden ve incecik kumlarından etkilenmemek mümkün değil.

Bademli Köyü yakınlarında bulunan Garip Adası huzur veren ve sakinleştiren atmosferiyle Ege’deki yeryüzü cennetleri arasında sayılıyor. Madra Çayırı’na dayanan ormanlar da Bademli’nin etkileyici doğal zenginlikleri arasında yer almakta.

Suyu hidroasenat ve arsenik içeren Bademli Deniz Ilıcası köyün turistik değerini arttıran yerlerden biri. Denizin içinde de termal kaynaklar mevcut ve ziyaretçiler burada önce termale, daha sonra denize giriyor. Kıyı boyunca birçok noktadaki kayalar arasından çıkıp denize karışan bu şifalı su romatizmal ağrılar, cilt hastalıkları ve böbrek taşı rahatsızlıkları üzerinde olumlu etki yapabiliyor.

Bademli Köyü İzmir’e nasıl gidilir?
İstanbul’dan Bademli Köyü’ne ulaşmak için önce Dikiliye gitmelisiniz. İstanbul’dan Bursa, Balıkesir, Savaştepe, Soma yolunu takip ederek Dikili’ye varabilirsiniz. Dikili Bademli arası 7 kilometredir. Dikili’ye İzmir-Çanakkale güzergahını kullanarak da ulaşmak mümkündür.
İzmir Dikili arası yaklaşık 118 kilometre olup otomobille 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Ankara Dikili arası yaklaşık 680 kilometredir ve arabayla yaklaşık 9 saat sürmektedir.

comments title

  1. Bademli köyüne 2 yıl önce gitmiştik mükemmel bir tatil geçirdik, tam kafa dinlenecek yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku