Assos Tatil ve Gezi Yerleri

Kentin gürültüsü ve karmaşasından kaçık birkaç gün başını dinlemek isteyenlerin yılın her mevsiminde rahatlıkla gidebileceği bir koydur Assos. Yazın Assos’ta geçirilecek tatilin güzelliği ayrıdır, unutulmazdır. Fakat kışın birkaç günlük tatil ile unutulmaz anılarınız kalır.

Assos Tatil ve Gezi Yerleri

İskelede günün her saatinde ayrı bir keyif alırsınız. Sabah saatlerinde dingin ortamı ile huzur bulacağınız bir yerdir. Akşam saatlerinde sahilde ve iskelede yapacağınız küçük bir yürüyüş ile günün yorgunluğunu üstünüzden atabilirsiniz. Tepelere doğru yürüyüş yapıp denizi seyrederseniz denizin içindeki antik kentin kalıntılarını görebilirsiniz. Tepeden denize bakarken biraz ilerde bulunan mavi denizin ortasındaki Midilli Adasını görebilirsiniz.

Güzel bir güne isterseniz sahilde kurulmuş olan masalarda güzel bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Daha sonra küçük kumsallı plajda denize girebilir veya çevrede bir geziye çıkabilirsiniz.

Assos doğal güzelliklerinin yanı sıra antik kenti ile gezilip görülmesi gereken tarihi güzelliklere sahiptir. Assos’un geçmişi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Zeus’un kızı olan Athena adına yapılan Athena Tapınağı görülmeye değerdir. Behramkale köyü tarihi cami ve köprüsü ile görülmesi gereken yerlerdendir. Apollo Smintheion tapınağı, Babakale, Kestanbol Kaplıcaları, Çeşme cami ve Kumburnu sahilinde bulunan savaş siperleri görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca feribotla Bozcaada’ya gidebilir veya Truva, Bergama gibi antik kentleri gezebilirsiniz.

Çanakkale –İzmir yolu üzerinde bulunmasından dolayı İzmir ve Marmara bölgesinden çok ziyaretçi Assos’a gelmektedir. Temiz havası, berrak denizi ve tarihi güzellikleri ile gezilip görülmesi gereken tatil beldelerindendir.

Assos İstanbul’a 380 km, İzmir’e 290 km uzaklıkta olup kısa süreli veya uzun süreli tatillerde güzel, keyifli zaman geçirebileceğiniz bir tatil beldesidir.