Reklam

Altınoluk Tatil Yerleri

Altınoluk Tatil Yerleri

Yorucu bir yılı geride bıraktınız iyi bir tatil yapıp yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız, temiz hava ve güzel bir deniz arıyorsanız Altınoluk çok güzel bir tatil beldesidir. Doğal güzellikleri ve temiz havası ile cennetten bir köşedir Altınoluk. Son yıllarda birçok yazlık ev ile kalabalıklaşmış olan Altınoluk yine de güzel doğasından bir şey kaybetmedi.

Kaz dağlarından gelen bol oksijen ile dingin bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle solunum sorunu çekenlerin tercih ettiği yerlerdendir Altınoluk.

Altınoluk Tatil Yerleri

Şahinderesi Kanyonu gezilmesi gereken doğal güzelliklere sahip bir kanyondur. Kanyonu Orman İşleri Müdürlüğünden izin alınarak rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Bölgedeki seyahat acenteleri kanyona gezi düzenlemekteler o gezilere katılabilirsiniz.

Şahinderesi Kanyonu bölgede hava değişimini sağlamaktadır. Dağdan çektiği çam kokulu havayı ovaya dağıtmaktadır denizden aldığı iyot kokulu havayı da dağa çıkartarak bir çeşit baca görevi görmektedir.
Sütüven şelalesi bölgede en çok rağbet gören mesire yerlerinden biridir. Bölgede bulunan Güre önemli bir kaplıca merkezidir. Çok eski zamanlardan beri bilinen bir kaplıca merkezidir.

Tahtakuşlar etnografya galerisi ise gezilip görülebilecek bir köy müzesidir. Bu müzede Türkmen kültürüne ait iş aletleri, elbise ve ev gereçleri sergilenmektedir.

Akşam yemeğinden sonra şehir merkezinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bu yürüyüş sırasında zeytin ve zeytin yağı satılan dükkanlardan bölgeye ait çok lezzetli yöresel ürünlerden alabilirsiniz. Bu yöresel ürünleri kendinize ve yakınlarınıza hediye olarak alabilirsiniz.

3 “Altınoluk Tatil Yerleri

  1. Kaz dağlarından gelen bol oksijen ile dingin bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle solunum sorunu çekenlerin tercih ettiği yerlerdendir Altınoluk.

  2. Altınoluk eskisi gibi değil çok kalabalık oluyor ve fiyatlar çok pahalı, esnaf tatilcileri kazıklama derdinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku