Altınoluk Tatil Yerleri

Yorucu bir yılı geride bıraktınız iyi bir tatil yapıp yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız, temiz hava ve güzel bir deniz arıyorsanız Altınoluk çok güzel bir tatil beldesidir. Doğal güzellikleri ve temiz havası ile cennetten bir köşedir Altınoluk. Son yıllarda birçok yazlık ev ile kalabalıklaşmış olan Altınoluk yine de güzel doğasından bir şey kaybetmedi.

Kaz dağlarından gelen bol oksijen ile dingin bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle solunum sorunu çekenlerin tercih ettiği yerlerdendir Altınoluk.

Altınoluk Tatil Yerleri

Şahinderesi Kanyonu gezilmesi gereken doğal güzelliklere sahip bir kanyondur. Kanyonu Orman İşleri Müdürlüğünden izin alınarak rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Bölgedeki seyahat acenteleri kanyona gezi düzenlemekteler o gezilere katılabilirsiniz.

Şahinderesi Kanyonu bölgede hava değişimini sağlamaktadır. Dağdan çektiği çam kokulu havayı ovaya dağıtmaktadır denizden aldığı iyot kokulu havayı da dağa çıkartarak bir çeşit baca görevi görmektedir.
Sütüven şelalesi bölgede en çok rağbet gören mesire yerlerinden biridir. Bölgede bulunan Güre önemli bir kaplıca merkezidir. Çok eski zamanlardan beri bilinen bir kaplıca merkezidir.

Tahtakuşlar etnografya galerisi ise gezilip görülebilecek bir köy müzesidir. Bu müzede Türkmen kültürüne ait iş aletleri, elbise ve ev gereçleri sergilenmektedir.

Akşam yemeğinden sonra şehir merkezinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bu yürüyüş sırasında zeytin ve zeytin yağı satılan dükkanlardan bölgeye ait çok lezzetli yöresel ürünlerden alabilirsiniz. Bu yöresel ürünleri kendinize ve yakınlarınıza hediye olarak alabilirsiniz.