Reklam

Akyarlar – Bodrum

Akyarlar – Bodrum

Akyarlar Bodrum yarımadasının güney ucunda yer almaktadır. Bodrum merkeze uzaklığı 22 kilometredir. Akyarlar koyu, Akyarlar burnu ile 1 mil doğusunda bulunan Kocaburun arasındadır. Akyarlar burnu beyaz kayalıklardan oluşmaktadır ve yarımadanın güney ucunda yer almaktadır.

Kos adasının Türkiye’ye en yakın olduğu yer Akyarlar koyudur ve sadece 3 mil uzaklıktadır.

Akyarlar eskiden küçük bir balıkçı ve süngerci köyü idi. Günümüzde turizmle ön planda olan bir koydur.

Pırıl pırıl denizi ve ay şeklinde uzun bir kumsalı bulunmaktadır. Günün her saati rüzgarlı olmasından dolayı sörf tutkunları için adeta cennettir.

Restoranlar daha çok sahilin orta bölümünde bulunmaktadır. Sahilde bulunan balık restoranlarında güneşin batışını balık ve rakı eşliğinde seyredebilirsiniz.

Konaklama için her bütçeye uygun otel, motel ve pansiyon bulunmaktadır. Birkaç küçük pansiyon sahilde bulunmakta diğer otel ve pansiyonlar kumsalın arka bölümünde yer almaktadır.

Sahil kalabalık gelir ve daha sakin bir yer ararsanız biraz ötede bulunan Kemer Köyünü tercih edebilirsiniz.

Kemer köyünde bulunan Hüseyin Burnu Feneri Fransızlar tarafından 1931 yılında yaptırılmıştır. Fenerin altı plaj ve kumsaldır ve Kum Hamamı diye bilinmektedir.

Akyarlar özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği sakin huzurlu ve güzel bir koydur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Asos'un Gizli Koyları
Ege

Asos’un Gizli Koyları

Bozcaada, Ayvalık ve Cunda Adası gibi yaz aylarının popüler mekanları arasında kalan Assos, hak ettiği ilgiyi pek fazla göremiyor. Oysa gerek tarihsel zenginliği, gerekse kitle turizminden kendini koruyabilmiş doğasıyla rakiplerine göre bariz bir üstünlüğe sahip, Pek çoğumuzun şöyle bir uğrayıp geçtiği, Kuzey Ege’nin en sıra dışı yerleşimi Assos. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında az bilinen […]

Devamını oku
Alaçatı Gezi Rehberi
Ege

Alaçatı Gezi Rehberi

Eşsiz doğası ve tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakan bir beldedir Alaçatı. Son dönemlerde tatilcilerin akın akın gittiği beldede yapılacak çok fazla şey bulunmakta olup size bunlardan bir kısmını belirteceğiz. Alaçatı rengarenk pencere ve kapıların süslediği cumbalı taş evleri ile çok farklı bir tatil beldesi. Sardunya ve begonvillerin sarmaladığı Arnavut kaldırımlı sokakları ile gezilip […]

Devamını oku
Bozcaada Gezilecek Yerler
Ege

Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Kuzey Ege’deki adalarımızdan biridir. Pırıl pırıl denizi, daracık sokakları, eski Rum evleri ve balıkçı lokantaları ile birçok insanın hayalindeki yerleşim merkezidir. Kışın nüfusu az olan adada yazın çok tatilci olmaktadır. Ada yaz kış rüzgarlıdır. Poyrazı, lodosu ve yaz günleri meltemi hiç eksik olmaz. Biri biterse öteki başlar. Kış aylarında lodos başlayınca bazen bir hafta […]

Devamını oku