Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Ege » İçmeler – Marmaris

İçmeler – Marmaris

İçmeler – Marmaris

Marmaris’e yakın olması ve güzel doğası ile içmeler çok tercih edilen bir tatil beldesidir.

İçmeler’in eski köy yerleşiminde turunç ve zeytin ağaçlarına sık rastlanmaktadır. Çevresi çam ormanları ile kaplı cennetten bir köşedir adeta. İçmeler uzun ve temiz sahili ile Mavi Bayrak ödülünü defalarca kazanmış bir tatil beldesidir. Kent merkezini süsleyen çiçekler, palmiyeler, çeşitli meyve ağaçları ve okaliptüs ağaçları da çok güzel bir görüntü sunmaktadır. Eşine sadece California’da rastlanan günlük (sığla) ağacı Marmaris çevresinde geniş bir alanda görülmektedir. Çok fazla oksijen üreten bir ağaç türüdür.

İçmeler geniş yürüyüş alanları, plajları ve akıntılı serin denizi ile bir kere gidince tekrar gitmek isteyeceğiniz bir yerdir. Gündüz sahil boyunca uzanan plajda yürüyüş yapabilirsiniz. Denizin üzerinde paraşütle salınabilir, motorun çektiği deniz botuna binebilirsiniz. Dalgıçlık ve su kayağı yapabilir, üstü kapalı iki kişilik deniz bisikleti kiralayıp çok temiz ve güzel sahile sahip olan Keçi Adasına gidebilirsiniz. Marmaris – İçmeler arasındaki uzun kıyı şeridinde bisikletle gezi yapabilirsiniz. İçmeler’in etrafında bulunan dağlara tırmanabilir ve eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. Bu gezi sırasında yanınıza fotoğraf makinesi ve su almayı unutmayın. Günübirlik tekne turları ile yakın koyları gezebilirsiniz.

İçmeler adını kaynak suyundan almıştır. İçmeler koyunun sahile yakın sağ köşesinde kaynak suyu bulunmaktadır. Litresinde 140 gr.dan fazla erimiş madde bulunan suyun içimi zordur. İç hastalıklara iyi geldiği söylenen sudan iki bardak içince müshil etkisi göstermektedir.

Marmaris merkezden İçmeler’e minibüs seferleri yapılmakta olup on dakikada içmelere ulaşılmaktadır. İçmeler Marmaris arası 8 km olup Dalaman Havaalanına 100 km uzaklıktadır. Düzenli yerleşimi ve alt yapısı ile örnek bir turizm beldesidir.

İçmeler’de apart otellere çok rastlanmaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bir konaklama şekli olup pansiyon çok fazla yoktur. Her gelir düzeyine hitap eden tesisler bulunmaktadır.

İçmeler 24 saat eğlenceli bir tatil beldesi olup eğlence için alternatifler boldur. Kafe ve restoran seçeneği çok fazla olan beldede gece hayatı da çok canlıdır.

Doğayla baş başa unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız İçmeler’e mutlaka gitmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Maşukiye - Kocaeli başlıklı makalemizde doğa yürüyüşü, marmara bölgesi gezi yerleri ve Maşukiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

 • marmaris imeler

Filed under: Ege · Tags: , , ,

4 Responses to "İçmeler – Marmaris"

 1. Pelin dedi ki:

  İçmeler marmarisin en güzel yerlerinden biri.
  mutlaka tekne turuna çıkmanızı tavsiye ederim.

  1. semih dereköy dedi ki:

   marmaris ve içmeler tekne turu isteyen konuklarımız sitemizi ziyaret ederek online rezervasyon yapabilir.

 2. mehmet erdem aslan dedi ki:

  Marmarisde bizde ailecek tekne turuna katılmıştık gerçekten çok eğlendik daha sonra bir kaç geziye daha katıldık aslında katılmak istediğimiz daha birçok gezi vardı ama zamanımız yeterli olmadıgı için katılamadık ama inşallah bu yaz tekrar marmarisw gidip diğer turlara katılmak istiyorum ve turlarımı kesinlikle yine besem acentasından alıcam çünkü gerçekten çok uygun fiyat sunuyolar ve çok iyi turlar düzenliyolar. Yeni bir site yapmışlar şimdi turlar hakkında bütün bilmeniz gereken detayların hepsini görebiliyosunuz.

 3. Eda dedi ki:

  Marmaris içmelere geçen sene gittim eski güzellği kalmamış. tatil yeri gibi değil sanki şehirde dolaşıyormuşum gibi hissetim kendimi. eski doğal hali yomk ne yazık.

Bir Cevap Yazın

*