Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "yöresel yemekler"

Beypazarı Yemekleri

Beypazarı Yemekleri

Beypazarı Yemekleri Beypazarı yeşilin tonlarını izleyebileceğiniz doğal ve tarihi güzelliklere sahip bir yer. Ankara ve çevre illerde yaşayanların gidip gezebileceği doğa ve tarihin iç içe bulunduğu bir gezi yeri Beypazarı. Eski Ankara İstanbul karayolu üzerinde olan Beypazarı Ankara’ya 100 km uzaklıkta. Kendi aracınızla yaklaşık 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi’nin önemli gezi yerlerinden Beypazarı’na yapacağınız hafta sonu günü birlik veya birkaç günlük konaklamalı yapacağınız geziden çok keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz. Arananlar:beypazarı yemeklerıbeypazarının yöresel yemekleri … Devamını Okuyun »

Filed under: İç Anadolu

Gaziantep Kebapları ve Yemek Çeşitleri

Gaziantep Kebapları ve Yemek Çeşitleri

Gaziantep Kebapları ve Yemek Çeşitleri Gaziantep çeşitli kültürlerin buluşma noktası olmasından dolayı çok zengin bir tarihin yanında yemek kültürüne de sahiptir. Tarihte ipek yolu ve ticaret yolu Antep’ten geçmiştir bundan dolayı tarihi, ticareti ve yemek kültürü çok gelişmiştir. Gaziantep’i mutlaka gezip görlmeli, yemeklerini denemelisiniz. Gaziantep mutfağında yaklaşık 252 çeşit yemek türü yer alır. Gaziantep mutfağı denildiğinde akla ilk kebap çeşitleri gelir. Kebaplar Kuşbaşı Kebabı Patlıcan Kebabı Cağırtlak Kebabı Altı Ezmeli Tike Kebabı Altı Ezmeli Kıyma Kebabı Kazan Kebabı Kıyma Kebabı Sebzeli Kebap Kemeli Kıyma Kebabı Sarımsak Kebabı Soğan Kebabı Ali … Devamını Okuyun »

Filed under: Güneydoğu Anadolu

Mersin Yemekleri

Mersin Yemekleri

Mersin Yemekleri Mersin doğal ve tarihi güzellikler yanında çok zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Mersin geziniz sırasında bu muhteşem yemekleri ve tatlılarından çok sevecekleriniz olacaktır. Mersin zengin flora, deniz ürünleri ve tarım ürünlerine sahip olmasından dolayı mutfak kültürü çok gelişmiştir. Akdeniz’den çıkartılan balık ve deniz ürünleri bakımından çok çeşitli ve zengindir. Deniz ürünlerinden Jumbo karides, lagos, ahtapot, eşkina, çipura, subye, kalamar bir kısmını oluşturmaktadır. Deniz ticareti yolu ile farklı bölgelere giden – gelen gemiler kültürel çeşitlilik … Devamını Okuyun »

Filed under: Akdeniz