Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "sörf"

Gündoğan – Bodrum – Muğla

Gündoğan – Bodrum – Muğla

Gündoğan – Bodrum – Muğla Gündoğan Bodrum merkeze 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yalıkavak’tan birkaç kilometre doğuya çam ormanları ile kaplı yüksek tepelerden geçince Gündoğan’a varılmaktadır. Gündoğan boydan boya kumsalı pırıl pırıl denizi ile çok kalabalık olmayan bir beldedir. Sahil boyunca bulunan balıkçı restoranlarında her zaman taze balık ve lezzetli mezeler yiyip gün batımını izleyebilirsiniz. Akşamları cafe ve restoranlardan duyulan müzik sesi rahatsız edici boyutta olmamaktadır. Özellikle çocuklu ailelerin sakin ve huzurlu tatil geçirebilecekleri beldelerden biridir. Yaz aylarında sürekli esen rüzgar … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege

Alaçatı – Çeşme – İzmir

Alaçatı – Çeşme – İzmir

Alaçatı – Çeşme – İzmir Alaçatı Ege Bölgesinde önemli tatil beldelerinden biridir. İzmir’e yakın olması, taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajlarından dolayı son yıllarda popülerliği artmıştır. Alaçatı İzmir’e 70 km uzaklıkta olup ulaşım otoyoldan çok kolaydır. Kendi aracınız yoksa İzmir garaj’dan ya da Üçkuyular Garaj’dan sık sık otobüsler gitmektedir. İzmir’den otobüsle Alaçatı’ya 1 saat içersinde ulaşabilirsiniz. 1990’ lı yıllarda rüzgar sörfü tutkunlarının bölgeye gelmesi ile Alaçatı turizmde sesini duyurmaya başladı. 2000’li yıllarda ise taş ev meraklıları buradaki … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege

Gümbet – Bodrum – Muğla

Gümbet – Bodrum – Muğla

Gümbet – Bodrum – Muğla Bodrum ilçe merkezi’ne sadece iki kilometre uzakta bulunan Gümbet en ünlü koylardan biridir. Şehir merkezine yakın ve popüler plaja sahip olmasından dolayı çok hızlı büyüyen bir koydur. Gümbet adını sayısız beyaz kubbeli yağmur sarnıçlarından almıştır. Gümbet plajı temiz ve ılık bir suya sahiptir. Gümbet’in uzun bir kumsalı vardır, plajının kıyısı sığdır ve deniz yavaş yavaş derinleşmektedir. Gümbet’in havası bunaltmaz en sıcak günlerde dahi boğazdan içeriye doğru hafif bir esinti vardır. Küçük çocuklu … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege

Tuzla – İstanbul

Tuzla – İstanbul

Tuzla – İstanbul Yeni açılan Beach Club’ı ile Tuzla eski yıllardaki hareketli günlerine geri döndü. Tuzla İstanbul’un Anadolu yakasında ve Marmara Denizi kıyısında bulunmakta. İstanbul’da sörf yapanlar için en uygun yer olup, sörfçülerin en gözde yerlerindendir. Tuzla’da sörf yapabileceğiniz gibi denize girip güneşlenebilirsiniz de. Denizin temiz olması rüzgara göre değişmekte. Deniz Ege veya Akdeniz sahilleri gibi olmasa da İstanbul’a bir saat uzaklıkta olduğunuzu unutup kendinizi tatilde gibi hissedebilirsiniz. Burada geçireceğiniz bir günde tüm yorgunluğunuzu unutup dinlenebilirsiniz. Tuzla’nın … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara