Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "olta balıkçılığı"

Ağva Gezilecek Yerler

Ağva Gezilecek Yerler

Ağva, Çanak ve Göksu dereleri arasında kalmış, alüvyonlar üzerinde kurulmuş bir sahil kasabası. Yazlık konut istilasından da şimdilik korunmuş. Eski zamanlarda Ceneviz ve Venediklerin kolonisiymiş. Ağva’nın plaji 50 metre eninde 2.5 km uzunluğunda ve önünde uzanan deniz pırıl pırıl. Son yıllarda daha çok ilgi çekmeye başlayan Ağva şirin balıkçı köyünden tatil beldesi olmaya geçiyor. Ağva gezilecek yerler açısından son derece zengin. Kiralayacağınız tekne ile 15-20 dakika uzaklıkta bulunan koyları, adacıkları, dantel gibi oyulmuş anıtsal kayaları bir çırpıda … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara

Bördübet – Marmaris

Bördübet – Marmaris

Bördübet – Marmaris Şehrin karmaşasından ve stresten uzaklaşıp kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakmaya ne dersiniz? Saklı bir cenneti keşfetmek ve orada yenilenmek için Bördübet’e gitmelisiniz. Adeta küçük Amazona benzeyen Bördübet’te güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Börtübet Nerede Marmaris’te bulunan Reşadiye yarım adasının Gökova Körfezi tarafında yer almaktadır. Hisarönü Köyüne bağlıdır Bördübet. Bördübet Gezi Rehberi Reşadiye yarım adasındaki koylardan biri olan Bördübet’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği içinden geçen 600 metre uzunluğundaki deresidir. Derede bulunan ördekler, sülünler, kuğular ve derenin iki yanında … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege

Ilgaz – Çankırı

Ilgaz – Çankırı

Ilgaz – Çankırı Birkaç günlük kaçamak yapmak, doğanın kışa bürünmüş yüzünü görmek istiyorsanız, bakir güzelliğini koruyarak karşımıza çıkan Ilgaz kayak için çok iyi bir seçim. Ilgaz kayak merkezi, Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında olup zirvesi 2850 m.olan Ilgaz Sıradağları üzerindedir. Ankara’ya uzaklığı 210 km. İstanbul’a 460 km ve Kastamonu’ya 40 km uzaklıkta bulunan doğal bir güzellik. Ilgaz Ankaralı, Kastamonu’lu ve Çankırı’lıların uğrak noktası fakat Uludağ gibi kalabalık bir kayak merkezi değil. Yılın altı ayı karla kaplı olan … Devamını Okuyun »

Filed under: Karadeniz

Abant – Bolu Bir Doğa Harikası

Abant – Bolu Bir Doğa Harikası

Abant – Bolu Bir Doğa Harikası İstanbul veya Ankara’da oturanlara çok cazip bir kısa süreli tatil önerisi. Büyük şehrin trafiğinden, karmaşasından sıkıldınız biraz oksijene ihtiyacınız mı var? Çok bilinen ve sevilen bir cennet köşesi Abant. Daha önce gitmiş olsanız bile tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz bir doğa harikası. Romantik bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız ilk düşünmeniz gereken yerlerin başında gelmeli. Aynı zamanda ailece çocuklarınızla gidip birlikte olmanın, güzel vakit geçirmenin keyfini yaşayacağınız bir yer Abant. Her mevsim … Devamını Okuyun »

Filed under: Karadeniz