Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "marmara bölgesi gezi yerleri"

Bursa Gezi Rehberi

Bursa Gezi Rehberi

Bursa Marmara Dеnizi’nin doğusunda yüksеlеn Olimpos / Uludağ’ın batı еtеklеrindе kurulmuştur. Bizans dönеmindе kеnt şifalı sularıyla ünlеnmiş vе burada hamam, kaplıca vе saraylar yapılmıştır. 7. yy’da Arap akınlarına maruz kalan kеnt, Kutalmışoğlu Sülеyman tarafından zaptеdilmiş daha sonra Alеxsios Konnеnos tarafından tеkrar Bizans’a bağlanmıştır. 1326 yılında Osmanlı Türklеri tarafından alınan Bursa, Osmanlı dеvlеtinin başkеnti yapılmıştır. Purassa’da еn önеmli tarihi kalıntıların başında, Bithniyalılar tarafından yapılmış vе Osmanlılar tarafından da doğusuna saltanat kapısı еklеnеn Bursa Hisarı’dır. Hisarın içindе daha … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara

Sapanca Gezi Rehberi

Sapanca Gezi Rehberi

Sapanca Gezi Rehberi Bir göl ve yeşillikler beldesi olan Sapanca iklimin ve toprak yapısının avantajlarından ötürü çok zengin bir floraya sahiptir. İlçede süs bitkisi üretimi yapan küçüklü büyüklü birçok işletme bulunuyor. Meşe, gürgen, kayın, dişbudak, huş, çınar, kızılçam, fıstık çamı, ladin ve sedir ağaçları bölgede görebileceğiniz ağaç türlerinin sadece bir kısmını oluşturuyor. Sapanca eşsiz doğası ve konumuyla çok tercih edilen Marmara Bölgesi gezi yerlerinden biridir. Arananlar:sapanca gezi rehberiHAFTA SONU GEZİSİhafta sonu rehberisapanca gezi rehberi iletişimhafta sonu gezi … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara

Tirilye – Mudanya Gezi Rehberi

Tirilye – Mudanya Gezi Rehberi

Tirilye – Mudanya Gezi Rehberi Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı bir sahil köyü olan Trilye veya eski adıyla Zeytinbağı Beldesinin ulu çınar ağaçlarının altındaki kahveleri, cumbalı küçük evleri ve taş sokaklarıyla doğal yapısını korumuş olan bir yer. Tirilye’de bir Yunan kasabası havası var; bunun sebebi Rumların uzun yıllar boyunca burada yaşamış olması. Rum mimarisinin hakim olduğu bu güzel köyde bol bol fotoğraf çekebilir, deniz manzaralı banklarda oturup manzarayı seyredebilir veya kitap okuyabilirsiniz. Tirilye henüz keşfedilmemiş Marmara bölgesi … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara

İstanbul Anadolu Yakası Piknik ve Gezi Rehberi

İstanbul Anadolu Yakası Piknik ve Gezi Rehberi

İstanbul Anadolu Yakası Piknik ve Gezi Rehberi İstanbul çok kalabalık ve yoğun yaşanılan bir şehir olmasının yanı sıra tatil günlerinde gidebileceğiniz sakin ve huzurlu mesire yerleri bakımından da çok zengindir. Haftanın yorgunluğunu ve stresini üstünüzden atmak isterseniz doğa ile baş başa bir gün geçirebilirsiniz. Anadolu yakasında oturanların hafta sonu gezi için gidebileceği mesire alanlarından birkaçı şunlardır. Arananlar:istanbul piknik alanlariistanbul anadolu yakası piknik alanlarıanadolu yakası piknik yerleriistanbul piknik alanları anadolu yakasıistanbul anadolu yakası piknik yerleri … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara

İstanbul Avrupa Yakası Piknik ve Gezi Rehberi

İstanbul Avrupa Yakası Piknik ve Gezi Rehberi

İstanbul Avrupa Yakası Piknik ve Gezi Rehberi İstanbul trafiği ve kalabalığından sıkılanlar için hafta sonu piknik yapmak çok güzel dinlenme imkanı sağlar. Bunun için hafta içi yorulup hafta sonu da uzak yerlere gitmenize gerek yok. Şehre çok yakın fakat şehrin karmaşasından uzakta birçok mesire alanı bulunmaktadır. Piknik yeri seçiminde kolay ulaşım, tuvalet ve su sıkıntısı olmaması tercihleri önemli ölçüde etkilemektedir. Avrupa yakasında oturanlar için yakın mesire yerlerinden birkaçı şunlardır. Arananlar:anadolu yakası piknik alanlarıavrupa yakası piknik alanlarıistanbul avrupa … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara