Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "İçmece"

Yalova Termal Kaplıcaları

Yalova Termal Kaplıcaları

Yalova Termal Kaplıcaları Yalova denilince ilk akla gelen termal kaplıcalar olmaktadır. Yalova termal kaplıcalara yapacağınız günübirlik veya konaklamalı bir gezide. Tarih, doğal güzellikler ve şifalı sularla hem dinlenecek hem de şifa bulacaksınız. Yalova Termal kaplıcaları Sağlık Bakanlığı’nın bir teşebbüsü olup otel, restoran, tarihi yerleri ve termal havuzdan oluşmaktadır. Çok geniş bir alanı kaplayan tesislerde günübirlik havuzlara girebileceğiniz gibi birkaç haftalık kürlere de katılabilirsiniz. Şifalı sularda sadece rahatlamak için de gidebilirsiniz. Termal Kaplıcalar şifalı sularda sağlık bulabileceğiniz gibi müthiş … Devamını Okuyun »

Filed under: Marmara

Kızılcahamam – Ankara Kaplıcaları

Kızılcahamam – Ankara Kaplıcaları

Kızılcahamam – Ankara Kaplıcaları Kızılcahamam’da sularının özelliği benzerlik gösteren Büyük ve Küçük Kaplıca bulunmaktadır. Romalılardan beri kullanılmakta olan kaplıcalar önemini arttırarak günümüze kadar gelmiştir. Kaplıcalardan biri ilçe merkezinde olup diğeri de Seyhamamı’ndadır. İlçeye gelen turistlerin önemli bir kısmı kaplıcalara gelmektedir. İlçede bulunan Büyük ve Küçük kaplıcalar dışında bölgede bulunan konaklama tesisleri bünyelerinde kaplıca hizmetleri sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında kaplıcalara gelenlerin sayısı artmaktadır. Konaklama için özel pansiyonlar, belediye termal pansiyonları ve sekiz tane turistik tesis hizmet vermektedir. Büyük Kaplıca 1985 … Devamını Okuyun »

Filed under: İç Anadolu

Beypazarı – Ankara Doğal Güzellikleri

Beypazarı – Ankara Doğal Güzellikleri

Beypazarı – Ankara Doğal Güzellikleri Ankara ve çevre illerin en sık gidip gezebileceği doğa ve tarihin iç içe bulunduğu bir yer Beypazarı. Eski Ankara İstanbul karayolu üzerinde olan Beypazarı Ankara’ya 100 km uzaklıkta. Kendi aracınızla yaklaşık 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Beypazarı yeşilin tonlarını doyasıya izleyebileceğiniz bir yer. Bu yeşilin arasına eski Beypazarı evleri adeta serpiştirilmiş ve bir uyum oluşturmuş. Beypazarı’nda gezebileceğiniz birçok tarihi yer bulunmakta bunun yanında da gezebileceğiniz doğal güzellikleri de unutmamak gerek. Bozkırın … Devamını Okuyun »

Filed under: İç Anadolu