Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "Gökova Körfezi"

Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri

Yalıçiftlik – Bodrum Gezi Yerleri Yalıçiftlik Bodrum’dan 20 dakika uzaklıktadır. Yol boyunca çam ormanları arasından gidilmektedir, yol virajlı ve dardır. Kendi aracınızla gitmek isterseniz Bodrum’a gelişte Torba kavşağından sola giden yolda Yalıçiftlik, Kızılağaç köyü tabelası bulunmaktadır. Bu yoldan devam ederek yol boyu bulunan tabelaları takip ederek çam ağaçları arasından sahile ulaşabilirsiniz. Gökova Körfezi’nin girişinde bulunan çakıllı bir sahili vardır ve kıyının doğu kısmı kumluktur. Kalabalıktan uzakta güneşlenmek ve denize girmek isterseniz biraz ilerde bulunan kayalıklara gidebilirsiniz. Bodrum’un belki de … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege

Akyaka – Gökova – Muğla

Akyaka – Gökova – Muğla

Akyaka – Gökova – Muğla Gökova körfezinde bulunan muhteşem mimariye sahip ahşap evleri ve çam ormanlarıyla kaplı Akyaka’yı mutlaka görmelisiniz. Santrale rağmen doğal güzelliklerini hala koruyabilmiş bir yer burası. Ormanlarla kaplı dağları, mavinin renklerini sergileyen denizi ve koylarıyla dinlenip güzel tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri bir turizm cennetidir. Akyaka Gezi Rehberi Akyaka’da yapılan evlerde ahşap ağırlıklı mimari düzeni takip etmek zorunlu olup çam ormanları içindeki harika evleriyle ünlüdür. Hem deniz ve güneş arayanlar için hem de doğasıyla dinlenip … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege

Bördübet – Marmaris

Bördübet – Marmaris

Bördübet – Marmaris Şehrin karmaşasından ve stresten uzaklaşıp kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakmaya ne dersiniz? Saklı bir cenneti keşfetmek ve orada yenilenmek için Bördübet’e gitmelisiniz. Adeta küçük Amazona benzeyen Bördübet’te güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Börtübet Nerede Marmaris’te bulunan Reşadiye yarım adasının Gökova Körfezi tarafında yer almaktadır. Hisarönü Köyüne bağlıdır Bördübet. Bördübet Gezi Rehberi Reşadiye yarım adasındaki koylardan biri olan Bördübet’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliği içinden geçen 600 metre uzunluğundaki deresidir. Derede bulunan ördekler, sülünler, kuğular ve derenin iki yanında … Devamını Okuyun »

Filed under: Ege