Articles Comments

Tatil ve Gezi Rehberi » Entries tagged with "el sanatları"

Gaziantep El Sanatları

Gaziantep El Sanatları

Gaziantep El Sanatları El sanatları insanoğlunun var olmasıyla birlikte başlamış olup insanların bazı temel ihtiyaçlarını karşılamak için ortaya çıkmıştır. El sanatları tabiat şartlarına göre değişiklik ve çeşitlilik göstermektedir giyinme ihtiyacını karşılama gibi. Doğal çevrede bulunan topraktan yapılan toprak kaplar veya çıkartılan bakırdan elde edilen bakır kaplar dönemin şartlarına göre değişmektedir. Gaziantep el sanatları binlerce yıllık tarihinden gelen çeşitli uygarlıkların etkisiyle kendi öz değerlerini birleştirerek zengin bir kültüre sahiptir. Gaziantep’teki geziniz sonunda hatıra olarak bu el sanatlarından … Devamını Okuyun »

Filed under: Güneydoğu Anadolu

Beypazarı El Sanatları

Beypazarı El Sanatları

Beypazarı El Sanatları Ankara’da yaşayıp ta Beypazarı’nı gezip görmemek olmaz. Yeşilin tonları uyum içersinde Beypazarı’ndadır. Doğal güzellikler içinde huzur bulup dinlenebilirsiniz burada. Doğal ve tarihi güzellikler bakımından zengin bir yer Beypazarı. Ankara’ya uzaklığı sadece 100 km olan Beypazarı eski İstanbul – Ankara yolu üzerinde. Beypazarı’na günü birlik gidebileceğiniz gibi konaklayabilirsiniz de. Şehir merkezinde bulunan restore edilmiş eski Beypazarı evlerinde konaklamak adeta geçmişe yolculuk yaptırıyor. Beypazarı’nda eski el sanatları da yaşatılmaya çalışılmakta. Beypazarı gezinizde yörede yapılan gümüş … Devamını Okuyun »

Filed under: İç Anadolu

Hamamönü – Ankara

Hamamönü – Ankara

Hamamönü – Ankara Nerede o eski günler, eskiden Ankara böyle miydi diyorsanız ve nostalji yapmak istiyorsanız, sabahtan akşama kadar gezip güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer var artık. Bir gününüzü dolu dolu eski Ankara sokaklarında geçirebilirsiniz. Burası Altındağ belediyesinin restore ederek Ankara halkına kazandırdığı Hamamönü. Hamamönü’nde restore edilen tarihi Ankara evleri, tarihi doku bozulmadan restore edilmiş kafeler, restoran ve dükkanlar bulunmakta. Tarihi evlerin bulunduğu sokakta yürürken kendinizi tarihte yolculuk eder gibi hissediyorsunuz. Bu ortamda bulunmak ve tarihi ortamı … Devamını Okuyun »

Filed under: İç Anadolu